Vi ste ovdje:Početna » Sport » Prva NLŽSD, 11. kolo: Najbolja igra ove sezone i visoka pobjeda Makarana

Prva NLŽSD, 11. kolo: Najbolja igra ove sezone i visoka pobjeda Makarana

Zmaj je s lakoćom savladao Mosor iz Žrnovnice odigravši najbolju ovosezonsku utakmicu na domaćem terenu. A prije njenog početka odana je počast za sve žrtve Vukovara i Škabrnje te poginule branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata. Nakon početnog ispitivanja snaga domaći su u 12. minuti imao prvu izgledniju prigodu, udarac novaka u sastavu Zmaja Perića obranio je vratar gostiju Butara. Nekoliko minuta iza toga pokušao je Matešan, ali je Butara bio na mjestu. I onda su u 18. minuti domaći došli u vodstvo, Danijel Rašić je iz slobodnog udarca s tridesetak metara zakucao loptu u mrežu Mosora. U nastavku su novi juriši Zmaja urodili plodom već u 50. minuti, nakon udarca iz kuta lopte se dokopao Dedić i sa ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0. Nakon sata igre već je bilo 3:0, Brnić se prošetao po desnom boku kroz obranu gostiju i poslužio Perića kojem nije bilo teško sa 6-7 metara ugurati loptu u mrežu nemoćnog Butare. A u 72. minuti Perić se mogao po drugi put upisati u strijelce kada je izbio neometan ispred vratara gostiju koji je sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U 83. minuti ponovo se tresla mreža gostiju, nakon udarca Danijela Rašića lopta se odbila do đokera sa klupe Zmaja Bokšića koji je iz peterca bio precizan. Mosor je prvi pravi udarac prema vratima Zmaja imao u u 29. minuti kada je Mišerda pucao, a Franić bio budan. Jedino što je nedostajalo današnjoj utakmici bili su navijači, a svi oni koji nisu bili na GSC-u propustili su vidjeti najbolje ovosezonsko izdanje Zmaja.

Jakov Kovačević

Zmaj – Mosor     4 : 0     (1 : 0 ).

Igralište na GSC-u u Makarskoj. Gledatelja: 100.

Sudac: Tomislav Kujundžić-Lujan (Split) 7.

Strijelci: 1:0 Danijel Rašić (18.), 2:0 Dedić (50.), 3:0 Perić (60.), 4:0 Bokšić (83.).

Zmaj: Franić -, Dedić 8, Lozina 7, Selak 7, Gojak 6,5 (od 46. Bokšić 7 ), Brnić 7,5 (od 68. Silić -), Damir Rašić 7,5, Perić 7,5, Žigo 8, Matešan 6,5 (od 60. Lendić 7), Danijel Rašić 8. Trener: Ante Vitaić.

Mosor: Butara 6, Maretić 5, Mišerda 5,5 (od 70. Galić -), Rako 5, Kliškić 5, Kuzmanić 5, Poštenjak 5 (od 67. Pučić 5), Barbarić 5, Vilić 5, Petričić 5, Jurić 5,5. Trener : nema.

Igrač utakmice: Mario Žigo (Zmaj).

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska