Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » 1. HMNL, 11. kolo: Futsal Dinamo slavio u Makarskoj i osigurao jesenski naslov

1. HMNL, 11. kolo: Futsal Dinamo slavio u Makarskoj i osigurao jesenski naslov

novovrijeme_dinamo161217_011Derbi susret 11. kola 1. HMNL koji je odigran u gradu podno Biokova, a odlučivao je o prvaku jesenske polusezone, pripao je Futsal Dinamu. Zagrepčani su nastavili niz dobrih igara i pobjeda, ovo im je bila deseta u nizu sa kojom su zauzeli prijestolje prvog dijela prvenstva. Novo vrijeme je bolje otvorilo utakmicu, igrači Tea Strunje krenuli su ofenzivnom igrom kako bi što prije došli do vodstva. A za to su u uvodu utakmice imali nekoliko prigoda, već u 2. minuti pokušaj Kazazića otišao je iznad grede Škorića. Dvije minute iza toga nova Eduardo puca uz samu desnu vratnicu gostiju. Zatim su u prilici bili Bajrušović u 7. te Osredkar u 10. minuti, vratar gostiju Škorić sjajnim obranama uspio je sačuvati svoju mrežu. Sredinom poluvremena domaći su još dva puta novovrijeme_dinamo161217_006prijetili, ali su Kazazić i Musinov bili neprecizni. Dinamo se nakon toga budi i u dva navrata prijete Baškoviću, Capar je u 17. minuti neprecizan dok udarac Prgometa zaustavlja Bašković. Pred odlazak na odmor Bajrušović se našao i idealnoj šansi, no sjajnom obranom Škorić iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. Nastavak utakmice protekao je u nadmoći gostujućih igrača, dobre prigode imali su Kanjuh i Đulvat, ali nisu uspjeli poentirati. A da gosti misle ozbiljno pokazali su u 29. minuti kada je Kanjuh pogodio vratnicu Baškovića. Isti igrač je lob udarcem prebacio Baškovića i doveo goste u početno vodstvo. A u 35. minuti do gola su mogli domaći i gosti, a do promjene rezultata nije došlo zahvaljujući dobrim obranama Škorića i novovrijeme_dinamo161217_013Baškovića. Utakmica je prelomljena u korist gostiju u 36. minuti kada je Kanjuh preciznim udarcem s 10-12 metara pospremio loptu u vrata domaćih. Nakon toga Novo vrijeme je igralo s letećim vratarom, Matošević je presjekao napad domaćih i iz svog polja preciznim udarcem povećao na 0:3. Malo nade domaćem sastavu vratio je Kazazić kada je iz gužve ubacio loptu u vrata Škorića. Konačnih 1:4 uradak je Capara koji je tako zapečatio sudbinu Novog vremena. Nakon tog gola gledatelji su počeli napuštati dvoranu jer više vremena za preokret nije bilo.

J.Kovačević / IvoR

Teo Strunje, trener (Novo vrijeme Apfel): “Mislim da smo prvo poluvrijeme odigrali dobro i bili bolja momčad. Na našu žalost nismo uspjeli realizirati ni jednu od brojnih prilika koje smo imali. U nastavku smo fizički pali i to su gosti iskoristili i na kraju zasluženo pobijedili. Isto tako mi se čini da je naš poraz previsok prema viđenom na parketu.”

Mićo Martić, trener (Futsal Dinamo): “Možda ovo tehnički nije bila savršena utakmica, ali smo i mi i domaći to nadoknadili borbenom igrom. Novo vrijeme je u prvom poluvremenu mogli prelomiti utakmicu u svoju korist, a kad to nisu uspjeli, nas je u drugom poluvremenu pomazila sreća. Ambijent u dvorani je bio predivan i bila je milina igrati pred takvim navijačima. Na kraju smo presretni pobjedom koja nam je donijela jesenski naslov.”

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska