Vi ste ovdje:Početna » Sport » 1. HMNL, 11. kolo: Dinamo u Makarskoj osigurao jesensku krunu

1. HMNL, 11. kolo: Dinamo u Makarskoj osigurao jesensku krunu

Proteklog vikenda je odigrano zadnje kolo jesenskog dijela  prvenstva 1. HMNL. Futsal Dinamo je trijumfom u Makarskoj osigurao jesensku titulu. Momčad Miće Martića je u derbiju 11. kola savladala Novo vrijeme Apfel i tako upisala desetu pobjedu zaredom. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, domaći na kraju moraju žaliti za brojnim propuštenim prigodama iz kojih nisu uspjeli zatresti mrežu vratara gostiju. Pitanje pobjednika riješeno je u drugoj polovici nastavka utakmice. Junak pobjede plavih bio je Davor Kanjuh koji je s dva pogotka predvodio goste do pobjede. Svakako treba spomenuti i vratara Dinama Škorića koji je sa nekoliko sjajnih intervencija spašavao svoja mrežu. Split Tommy je u najvećem derbiju hrvatskog futsala uvjerljivo slavio protiv zagrebačkog Nacionala rezultatom od 5:0. Splićani su tako sa tri nova boda zauzeli drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Dubrovački Square je na gostovanju u Zagrebu ostvario prvu ovosezonsku pobjedu u gostima. Momčad Antuna Bačića prekinula je negativan niz iznenadivši domaći Alumnus. Uspinjača i Vrgorac su podijelili bodove odigravši 4:4. U zanimljivoj i borbenoj utakmici  žuta podmornica je zarana povela s 2:0, ali u završnici poluvremena uslijedio je preokret. Plavi su pogodcima Kraljevića i Subotića poravnali na 2:2. U nastavku je Banek ponovo doveo Uspinjaču u vodstvo, gosti ponovo rade preokret, Subotić i Martinac postavljaju na semafor 3:4. Trećim pogotkom Banek je u 27. minuti postavio konačnih 4:4. Osijek je pobjedom u slavonskom derbiju odigranom u osječkom Zrinjevcu prekinuo dugi niz poraza. Osječani su slavili protiv gostiju iz Slavonskog Broda s 4:1. U susretu posljednjeg kola jesenskog dijela prvenstva Crnica se sa gostovanja iz Labinu vratila u Šibenik sa 3. boda. Potpićan je jesen okončao s neslavnim učinkom jer u cijeloj polusezoni nisu osvojio ni jedan bod.

J. Kovačević / IvoR

Rezultati: Novo vrijeme Apfel – Futsal Dinamo 1 : 4, Split Tommy – Nacional 5 : 0, Alumnus – Square 0 :4, Uspinjača – Vrgorac 4 : 4, Osijek Kelme – Brod 035 4 . 1, Potpićan 98  -  Crnica 4 : 5

Poredak: Futsal Dinamo  30,  Split Tommy  28,  Novo vrijeme Apfel  25,  Vrgorac  20,  Nacional  16,  Crnica  15, Brod 035  12,  Square  12, Osijek Kelme  12,  Alumnus  12, Uspinjača  11, Potpićan 98  0.