Vi ste ovdje:Početna » Sport » Makarske malonogometne lige: Novi kiks Gornje Vale, Veliko Brdo odustalo od natjecanja

Vodeća na tablici 1. lige Gornja Vala zabilježila je drugi uzastopni poraz, DPH Torcida MR savladala ih je s visokih 5:1. Očito je da momčad iz Drvenika proživljava krizu, nakon što su im u prošlom kolu Brela zabila pet komada, to isto im je uradila Torcida u ovom. Ovom pobjedom i Torcida je najavila kandidaturu za naslov, iako za vodećim sastavom zaostaju četiri, a za drugoplasiranim dva boda, oni se još potajno nadaju tituli. Kiks Gornje Vale nisu iskoristili igrači All ina, protiv Malog Plamena odigrali su tek 2:2. Ni vodstvo od 2:0 nije im donijelo tri boda, Mali Plamen je najprije smanjio na 2:1, a s igračem manje postigli su još jedan pogodak za konačnih 2:2. Kod Malog Plamena je isključen u 30. minuti Prgomet radi druge opomene. CB Monaco i Baška Voda odigrali su uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu, u zadnjoj minuti pogotkom iz kaznenog udarca CB Monaco je došao do prvog boda u nastavku prvenstva. Brela nastavljaju pobjednički niz, sedam puta tresli su mrežu Balature. Veliko Brdo po treći put u ovom prvenstvu nije došlo na odigravanje utakmice, a radi toga ih je Disciplinska komisija izbacila iz lige.

J.K.

Rezultati: DPH Torcida – Gornja Vala 5 : 1, All in – Mali Plamen 2 : 2, CB Monaco – Baška Voda 2 : 2, Brela – Balatura 7 : 1, Kingtrade – Veliko Brdo 3 : 0 bb.

Poredak: Gornja Vala 31, All in 29, DPH Torcida MR 27, Brela 24, CB Monaco 19, Baška Voda 16, Kingtrade 14, Mali Plamen 13, Balatura 9, Veliko Brdo (-5) 4.

Strijelci:

15 – Luka Bekavac

14 – Ante Sokol

13 – Toni Divić

Liga veterana: I dalje neizvjesna borba za naslov

Odigrane su utakmice 13. kola lige veterana, a kako se i očekivalo vodeći dvojac slavio je pobjede. Do nje su teže došli igrači Tučepi Uniteda jer je Veselko protiv njih dva puta bio u vodstvu. Tek u finišu utakmice igrači iz Tučepa i Baške Vode preokretom su došli do važnih bodova. GO Lučić je izrešetao mrežu vratara Zagore Jelavića, u prvom poluvremenu četiri, a drugo pet puta je vadio loptu iz svoje mreže.

Rezultati: Tučepi United – Veselko 4 : 3, GO Lučić – Zagora 9 : 2. Kingtrade je bio slobodan.

Poredak: Tučepi U 21, GO Lučić 21, Kingtrade 13, Zagora 12, Veselko 7.