Vi ste ovdje:Početna » Sport » 1. HMNL-13. kolo: Biokovski derbi ponovo na strani Vrgorčana

1. HMNL-13. kolo: Biokovski derbi ponovo na strani Vrgorčana

U derbiju 13. kola 1. HMNL Vrgorac je na domaćem parketu bio bolji od Novo vrijeme Apfela, na koncu je slavio sa visokih 7:3. Nebeskoplavi su tako nastavili pobjednički niz protiv Makarana kojih su u oba prvenstvena dvoboja pobjedili kao i osminifinala kupa. Gosti su dobro ušli u ovaj okršaj, a u 6. minuti su došli u vodstvo pogotkom Osredkara. No, već u idućoj minuti novak u redovima domaćih Suton pogađa za 1:1. Do odlaska na odmor kapetan Vrgorca Duško Martinac pogodcima iz kaznenog udarca i akumulacije donosi domaćima osjetnu prednost. Pri tome valja napomenuti da je momčad Tea Strunje zbog druge opomene u 16. minuti ostala bez vratara Filipa Baškovića. Rezultat se nije mijenjao sve do sredine nastavka kada Martinac svojim trećim pogotkom zabija za 4:1. Nakon toga su vratar Herceg i iskusni Jurjević zapečatili sudbinu Novog vremena. Vrgorčani su tako došli do prve proljetne pobjede, Makarani su nakon uvjerljivih 7:2 protiv Broda 035 doživjeli poraz koji ih udaljava od borbe za vrh prvenstvene ljestvice.

Jakov Kovačević

Vrgorac – Novo vrijeme Apfel 7 : 3   ( 3 : 1)

Vrgorac-Dvorana ‘Davor Jović, junak Domovinskog rata’. Gledatelja: 700.

Suci: Andrej Topić i Vedran Babić.

Strijelci. 0:1 Osredkar (6.), 1:1 Suton (7.), 2:1 Martinac (16.), 3:1 Martinac (18.), 4:1 Herceg (34.), 5:1 Jurjević (36.), 6:2 Kazazić (38.), 7:2 Gašpar (38.), 7:3 Eduardo (40.)

Vrgorac: Herceg, Kraljević, Suton, Kozarić, Vuković, Babić, Stanković, Gašpar, Jurjević, Martinac, Horvat, Raos, Rašić. Trener: Arben Ademi.

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Bajrušović, Sokol, Osredkar, Kazazić, Pašalić, Musinov, Eduardo, Andrijašević, Šuljić, Nižetić, Herceg, Perković. Trener: Teo Strunje

Akumulirani prekršaji: Vrgorac 9 (3+6), Novo vrijeme Apfel 9 (6+3).

Crveni karton: Filip Bašković (16.) Novo vrijeme Apfel.

Igrač utakmice: Duško Martinac (Vrgorac)

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska