Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » Vaterpolo: Bellevue novi-stari prvak, Galeb MR drugi

Vaterpolo: Bellevue novi-stari prvak, Galeb MR drugi

Galeb MR – Delfin   20 : 7   (2:0, 5:3, 6:3, 7:1)

Gleb MR: Vlaić, Miličević, Jakić, Kuzmanić 4, Ivandić 4, Nizić, Sumić 2, Kapović 1, Rašić 1, Glibo 2, Šarić 2, Popović 3, Topić, Ledić 1

Trener: Milovan Čović

Delfin: Komadina, Stanković, Radetić, Kancelir, Laginja, Pavičić 3, Stupin 1, Stipanov 2, Brajinović 1. Trener: Kristijan Maurović

U zadnjem ovosezonskom nastupu vaterpolisti Galeba savladali su Delfin iz Rovinja rezultatom 20:7. Gosti koji su u Makarsku doputovali sa samo devet igrača nisu uspjeli pružiti veći otpor razigranim domaćim vaterpolistima, od početka susreta vidjelo se da će ovo biti neravnopravan dvoboj. Prve dvije četvrtine pripale su domaćima, na odmor se otišlo rezultatom 7:3. I u nastavku su igrači Milovana Čovića imali rezultatsku prednost, a u zadnjoj četvrtini mreža vratara Komadine propisno je izrešetana. Kuzmanić i Ivandić sa po četiri postignuta pogotka bili su najefikasniji u redovima Makarana, a pored njih u listu strijelaca upisalo se još sedam igrača.

Ovim utakmicama zaostalog petog kola završilo je ovosezonsko prvenstvo 1. B HVL, sastav Bellevuea ponovio je prošlosezonski uspjeh i postao prvak za sezonu 2017./18., Galeb im je bio stalna prijetnja dok je Siscia iz Siska ugodno iznenadila. Od Zagreba i KPK se ipak više očekivalo kao i od Jadrana iz Kostrene, Delfin je igrao promjenljivo, a sastavu iz Osijeka ovo je bila sezona odrastanja. Kao prvak Bellevue ima mogućnost od iduće sezone igrati u rangu više, a hoće li iskoristiti tu mogućnost za sada nije poznato.

Rezultati: KPK – Jadran K 12 : 10, Siscia – Bellevue 9 : 8, Zagreb – Osijek 14 : 10, Galeb MR – Delfin 20 : 7

Konačni poredak: Bellevue 36, Galeb MR 33, Siscia 25, Zagreb 21, KPK 20, Jadran K 16, Delfin 11, Osijek 3