Treća utakmica polufinala futsal prvenstva Hrvatske: Novo Vrijeme slavi nakon velike drame u Zagrebu

U odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja Novo vrijeme Apfel je nakon ruleta šesteraca slavilo na gostovanju u Zagrebu kod Futsal Dinama te tako izborilo plasman u finale gdje će se protiv Split Tommyja boriti za naslov. Prvo poluvrijeme dvoboja proteklo je u opreznoj igri jednih i drugih pa se na odmor otišlo praznih mreža. U nastavku je bilo puno uzbuđenja i na kraju prava drama. Makarani su poveli u 28. minuti, Eduardo je bio asistent a Kazazić strijelac. Domaći su poravnali u 33. minuti nakon velike pogreške Osredkara koji je izgubio loptu kao zadnji igrač obrane, veteran plavih Đulvat bez većih poteškoća je pospremio loptu u mrežu Baškovića za 1:1. Matošević u 38. minuti sa leđa ruši Andrijaševića koji je bio u izglednoj prigodi a sudac Soldatić pokazao mu je put u svlačionicu. Igrači Tea Strunje koriste igrača više i dolaze do nove prednosti. Musinov je preciznim udarcem sa desetak metara savladao Škorića za 1:2 u 39. minuti. Futsal Dinamo tada prelazi na igru sa igračem-vratarom , to im donosi novo poravnanje dvadesetak sekundi prije kraja. Grbeša je sjajno proigrao Capara koji zakucava loptu u vrata Baškovića i donosi produžetak. U njima je bilo prilika za jedne i druge, ipak treba spomenuti da je Kanjuh pogodio gredu a Šulentić vratnicu gostiju. Pobjednika su na koncu odlučivali penali, a tu se ključnim pokazalo postavljanje Hercega na vrata Novog vremena koji je u petoj i šestoj seriji obranio udarce Penave i Đulvata. Kod domaćih je mladi Hercigonja obranio udarac Eduarda, a time je samo odgodio slavlje gostiju. Lucas je na kraju poentirao i označio veliko slavlje igrača i navijača Novo vrijeme Apfela. U finalu prvenstva Hrvatske za sezonu 2017/18 igrat će se tako dalmatinsko finale između velikih rivala Split Tommyja i Novo vrijeme Apfela.

Jakov Kovačević

Futsal Dinamo  -  Novo vrijeme Apfel    2  :  2   (0 : 0), nakon šesteraca  5  :  6

Zagreb SD Dom sportova. Gledatelja: 1 000.

Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Sandi Soldatić (Potpićan)

Strijelci: 0:1 Kazazić (28), 1:1 Đulvat (33), 1:2 Musinov (39),2:2 Capar (40)

Penali: Grbeša 3:2, Bajrušović 3:3, Capar 4:3, Osredkar 4:4, Kanjuh 5:4, Kazazić 5:5, Penava – brani Herceg, Eduardo – brani Hercigonja, Đulvat – brani Herceg, 5:6 Lucas

Futsal Dinamo: Škorić, Capar, Šulentić, Gagulić, Kanjuh, Đulvat, Ćekol, Grbeša, Dekanić, Prgomet, Matošević, Rajh, Penava, Hercigonja. Trener: Miće Martić.

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Eduardo, Andrijašević, Nižetić, Lucas, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Crveni karton: Vedran Matošević (Futsal mDinamo) 38.

Igrač utakmice: Filip Bašković.