Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » Na domaćem terenu: Zmaju dovoljno drugo poluvrijeme

Na domaćem terenu: Zmaju dovoljno drugo poluvrijeme

Prva liga NS ŽSD 2. kolo

Zmaj – Mladost      3   :   0       (0 : 0)

Makarska, igralište na GSC-u. Gledatelja: 100

Sudac: Mario Jadrijević (Glavice)

Strijelci: 1:0 Ćapin (48.), 2:0 Damir Rašić (49.), 3:0 Vučemil (73.)

Zmaj: Brkulj, Bilić, Mić (od 82. Lozina), S. Brnić (od 46. A. Brnić), Radić (od 46. Smilović), Brigić, Damir Rašić, Šabić, Ćapin, Danijel Rašić, Vučemil

Trener: Ante Vidulin

Mladost: Baćak, Mate Grbavac, Klarić-Dračar, A. Vidulin, Lončar (od 80. I. Vidulin), Mateo Grabovac, Šakić, Bandić, Meter, Brečić (od 80. Strinić), Petričević (od 46. Maršić)-

Trener: Ante Knezović

Crveni karton: Marijan Maršić (Mladost) 89.

Najbolji igrač: Ante Ćapin (Zmaj)

Zmaj je u drugom kolu Prve ŽNL na domaćem terenu u četvrtoligaškom biokovskom derbiju savladao Mladost iz Prološca i potpuno zasluženo osvojio bodove. Nakon početnog ispitivanja snaga koje je trajalo desetak minuta gosti su u 11. minuti zaprijetili preko Šakića čiji udarac je obranio Brkulj. Uzvratio je Ćapin u 15. minuti, kada je na ubačaj debitanta Brigića pucao glavom neprecizno. Pomalo je bilo iznenađujuće da su gosti u prvom poluvremenu imali veći posjed lopte, te su više prijetili domaćem vrataru. Zmaj je pred odlazak na odmor preko Damira Rašića zatresao mrežu gostiju, ali pogodak nije priznat radi zaleđa kojeg je signalizirao pomoćni sudac Miroslav Čalo. Sve u svemu, bilo je ovo poluvrijeme za što brži zaborav. U nastavak dvoboja trener Vidulin u igru je uveo Antu Brnića i Miljenka Smilovića, a nakon četiri minute igre zatresla se mreža Mladosti. Nesporazum stopera i vratara gostiju iskoristio je Ćapin i s lakoćom pospremio loptu u prazna vrata sastava iz Prološca. Minutu nakon toga igrači Ante Vidulina podebljali su prednost, Damir Rašić snažnim i preciznim prizemnim udarcem naciljao je mrežu Baćka za 2:0. Kada je Vučemil u 73. minuti iskosa sa desne strane pogodio pod gredu gostiju bilo je očito da će bodovi ostati u gradu podno Biokova. Prikazanom igrom u drugom poluvremenu Zmaj je pokazao da sa pravom računa na osvajanje naslova i povratak u treći nogometni rang.