Vi ste ovdje:Početna » Sport » Iznenađenje na Gradskom sportskom centru: Omladinac srušio Zmaja, Makaranima dva crvena kartona

1MB_5777Vranjičani su na GSC-u odigrali kvalitetnu utakmicu i posve neočekivano porazili favoriziranu momčad domaćeg Zmaja. Omladinac je agilnije ušao u susret i već u početnim minutama pokazao da se nije došao braniti već napadačkom igrom doći do pozitivnog rezultata. Početni pritisak gostiju bio je signal Makaranima za buđenje, a prva prijetnja stigla je u 17. minuti. Činilo se da je stoper gostiju Murillo igrao rukom u svom kaznenom prostori, sudac Milina nije svirao ništa što je izazvalo brojne prosvjede domaćih igrača. Danijel Rašić je u 27. minuti nakon udarca iz kuta pucao glavom, ali nije bio precizan. Gosti su prvu izgledniju prigodu imali u 28. minuti, Franić je pucao sa 10-12 metara, a obrana Zmaja izbacila je loptu u korner. Da igrači Valentina 1MB_6048Roglića misle ozbiljno pokazali su u 41. minuti, na dodavanje Bokšića Gagić je izašao sam ispred Brkulja i bez poteškoća zakucao loptu u njegovu mrežu. Do odlaska na odmor gosti su mogli i povećati prednost da su Gagić i Vrdoljak bili precizniji. Početak nastavka nijhe bio uspješan za nogometaše Zmaja, u 54. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za goste i isključio Božića. Ako je kazneni udarac opravdano i dosuđen ostala je dvojbena odluka oko isključenja Božića. Siguran s 11 metara bio je Šunjić te povećao prednost gostiju na 0:2. A kada je u 66. minuti radi druge opomene igru morao napustiti Ivan Rašić bilo je izvjesno da Zmaj sa dva igrača manje ne može preokrenuti rezultat. Sudac Luka Milin nije imao uspješan nastup, ali razloge loše igre i poraza Zmaj mora tražiti u vlastitim redovima.

Jakov Kovačević

Prva liga NS ŽSD, 4. kolo: Zmaj – Omladinac       0   :   2         (0:1)

Makarska, igralište na GSC-u. Gledatelja: 100.

Sudac: Luka Milin (Split).

Strijelci: 0:1 Gagić (41.), 0:2 Šunjić (54. -11 m).

Zmaj: Brkulj, Smilović (od 69. Lozina), Dedić (od 46. A. Brnić), Bilić, Božić, S. Brnić (od 60. Šabić), Brigić, Damir Rašić, I. Rašić, Ćapin, Danijel Rašić.

Trener: Ante Vidulin.

Omladinac: Puharić, Galić, Šitum, Murillo, Bašić, Franić (od 73. Sekul), Bokšić, Vrdoljak, Gagić (od 61. Orlović), Šunjić, Perković (od 68. Velimirović).

Trener: Valentino Roglić.

Isključeni igrači: Marin Božić (Zmaj) u 54. minuti radi prekršaja na protivničkom igraču u izglednoj prigodi za pogodak, Ivan Rašić (Zmaj) u 66. minuti radi druge opomene.

Najbolji igrač: Mario Šunjić (Omladinac).

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska