Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » Ostvaren san: Novo vrijeme među 16 najboljih klubova Lige prvaka

Ostvaren san: Novo vrijeme među 16 najboljih klubova Lige prvaka

Makarska,06.10.2018. - Futsal : Utakmica 3. kola Lige Prvaka, Aktobe – Novo Vrijeme MakarskaU odlučujućem dvoboju za prvo mjesto i prolazak među 16. najboljih klubova UEFA Futsal Lige prvaka protiv kazahstanskog Aktobea Novom vremenu je bio dovoljan i bod , na kraju su osvojena sva tri sa kojima su zaukružili tjedan iz snova. Pred utakmicu se tražila karta više, a ovo nije bila samo futsal utakmica već širi društveni događaj – među gledateljima su bili proslavljeni nogometaš Alen Bokšić, župan splitsko-dalmatinski Blaženko Boban, izbornik hrvatske futsal reprezentacije Mato Stanković, predsjednik nogometnog saveza Splitsko-dalmatinske županije Marko Erceg, zapovjednik HRM-a Ivo Raffanelli, gradonačelnik Makarske Jure Brkan, Ivan Gudelj, Stipe Glavina te visoki funkcioneri i Makarska,06.10.2018. - Futsal : Utakmica 3. kola Lige Prvaka, Aktobe – Novo Vrijeme Makarskasponzori kluba , zatim savjetnik predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović Tomislav Madžar i brojni drugi. Prije početka utakmice predsjednik kluba Mijo Pašalić uručio je poklon zlatnom vaterpolisti Ivanu Buljubašiću. Kako je sama utakmica imala veliki ulog njen početak, protekao je u nervoznoj igri jednih i drugih. Prvi su zaprijetili domaći, udarac Eduarda u 4. minuti obranio je gostujući vratar. Aktobe je imao veliku prigodu za doći u vodstvo u 7. minuti kada je Sirji izašao sam ispred Baškovića koji je sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Kako se igralo borbeno i agresivno Novo vrijeme je već u 11. minuti bilo na 5 a Aktobe na 4 prekršaja. Makarani su poveli u 12. minuti, Musinov je proigrao Makarska,06.10.2018. - Futsal : Utakmica 3. kola Lige Prvaka, Aktobe – Novo Vrijeme MakarskaLucasa koji je dobro primio loptu i zabio za veliko veselje na tribinama. U istoj minuti gosti su poravnali na 1:1 iz kaznenog udarca s 10 metara radi šestog prekršaja Makarana. Mogli su Kazahstanci odmah i povesti da Bašković nije čudesno obranio udarac Kulbajeva. Do novog vodstva domaći su došli u 16. minuti, Kazazić je snažno pucao Baralijev odbio do Osredkara koji iz blizine zakucava loptu u mrežu gostiju. Početkom nastavka domaći su imali nekoliko izglednih prigoda, Osredkar, Lucas i Babić nisu bili precizni. Sirji je u 30. minuti poravnao na 2:2 i na trenutak zamrznio punu dvoranu. Četiri minute nakon toga brazilac Lucas je iz okreta pogodio mrežu Bairalijeva za veliko slavlje na tribinama. Makarska,06.10.2018. - Futsal : Utakmica 3. kola Lige Prvaka, Aktobe – Novo Vrijeme MakarskaMakarani su imali i dvije minute igrača više nakon isključenja Valienka, no to nisu iskoristili. Kada su gosti igrali sa letećim vratarom Eduardo je sa svoje polovice pogodio i tako povećao na 4:2. U zadnjoj minuti Sirji je postavio konačnih 4:3, međutim to nije omelo domaće igrače i navijače da burno proslave pobjedu. – Očekivali smo i vjerovali u prolaz među 16 najboljih. Odigrali smo fantastično, svi su vidjeli veliko makarsko srce – presretan je bio trener Novog vremena Teo Strunje, kao i Igor Osredkar. – Ovo je povijesni uspjeh, srce i glava sad su negdje drugdje. Iako smo nova momčad u Europi pokazali smo da zaslužujemo biti dio elite – dodat će Osredkar. Makarani sada idu u Elitnu rundu gdje se ponovo stvaraju četiri skupine po četiri kluba, ali samo pobjednik skupina ide na Final Four.

Jakov Kovačević

Novo vrijeme – Aktobe     4   :   3       (2 : 1)

Makarska, dvorana na GSC-u.

Gledatelja: 1000.

Suci: Angelo Galante ( Italija ) i Tomasz Frak ( Poljska )

Strijelci: 1:0 Lucas (12.), 1:1 Imanalin (12.), 2:1 Osredkar (16.), 2:2 Sirji ((30.), 3:2 Lucas (34.), 4:2 Eduardo (39.), 4:3 Sirji (40.)

Novo vrijeme: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušević, Kazazić, Buljan, Herceg, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić.

Trener: Teo Strunje.

Aktobe: Alin, Imanalin, Klinov, Valienko, Kulbayev, Sirji, Atkabalikov, Karagulov, Madiyarov, Sorokin, Turagazin, Lopes da Silva, Baraliyev, Nulet.

Trener: Oleh Solodovnyk.

Crveni karton: Yevhen Valienko (Aktobe) u 36. minuti.

Najbolji igrač: Brito Lucas Vinicius (Novo vrijeme)

Rezultati 3. kola: TMC Tbilisi _ Kampuksen Dynamo   5 : 1, Novo vrijeme   -   Aktobe   4 : 3

Poredak: Novo vrijeme   9, Aktobe   6, TMC Tbilisi 3, Kampuksen Dynamo   0

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska