Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » Golijada na Gradskom sportskom centru: Zmaj natrpao mrežu Bračanima u najboljoj utakmici sezone

zmaj-postira201018_004Najbolju ovosezonsku utakmicu odigrali su nogometaši Zmaja, gosti s Brača vratili su se kući sa izrešetanom mrežom. Od početka utakmice domaći su imali terensku nadmoć, ali bez ozbiljnijih prijetnji prema vrataru Dumančiću. Zmaj je u početno vodstvo došao u 22. minuti, obrana Postira u svom je kaznenom prostoru oborila Vučemila pa je sudac Labrović opravdano pokazao na bijelu točku. Danijel Rašić bio je precizan s 11 metara za 1:0. Domaći su podebljali prednost u 29. minuti, udarac S. Brnića nogom je odbio gostujući vratar, lopta je došla do Ćapina koji ju posprema u vrata Postira. Samo četiri minute nakon toga Ćapin se ponovo upisao među strijelce i povećao rezultat na 3:0. Rašić je u zmaj-postira201018_01040. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, no lopta je prohujala uz samu vratnicu Duvančića. Gosti su pred odlazak na odmor prvi put zaprijetili, Copićev udarac glavom otišao je iznad grede Brkulja. I u nastavku su igrači Ante Vidulina nastavili sa napadačkom igrom, Vučemilov udarac glavom nije bio precizan. Na 4:0 crveni su povećali u 54. minuti, na dodavanje Rašića Ćapin je naciljao mrežu gostiju za svoj prvi hat-trick u dresu Zmaja. Nakon toga igra se primirila do 80. minute kada je džoker s klupe domaćih Bekavac pogodio za 5:0. Igra gostiju ako ju je uopće i bilo tada se potpuno raspala, u 85. minuti branič domaćih Dedić povećao je na 6:0. Točku na dobru i efikasnu igru domaćih stavio je Rašić koji je i drugi put bio precizan s 11 metara za konačnih 7:0. Zmaj u idućem kolu gostuje kod Vala u Kaštel Starom, za očekivati je da će nastaviti dobro igrati te se s novim bodovima probiti u gornji dio prvenstvene ljestvice gdje mu je objektivno i mjesto.

Jakov Kovačević/IvoR

1 NL ŽSD, 8- kolo

Zmaj    -   Postira Sardi        7   :   0        ( 3 : 0 )

Makarska, igralište na GSC-u. Gledatelja: 50.

Sudac: Mladen Labrović (Glavice).

Strijelci: 1:0 Rašić (22. -11m), 2:0 Ćapin (29.), 3:0 Ćapin (33.), 4:0 Ćapin (54.), 5:0 Bekavac (81.), 6:0 Dedić (85.), 7:0 Rašić (90. -11 m).

Zmaj: Brkulj, Smilović (od 43. A. Brnić), Dedić, Božić, Šabić, S. Brnić, Serdarević, Ćapin (od 64. Marić), Lozina, Rašić, Vučemil (od 72. Bekavac).

Trener: Ante Vidulin.

Postira Sardi: Duvančić, Radošević, Šantić, Lukić (od 73. Vuica), Mihić, Dadić (od 79. Juras), Jukić (od 62. Vidović), Veljača, Copić, Matulić, Antonić.

Trener: Nenad Bilić.

Najbolji igrač: Ante Ćapin (Zmaj)

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska