Vi ste ovdje:Početna » Sport » Novo vrijeme usamljeno na vrhu ljestvice 1.HMNL: Makarani nanijeli prvi poraz Dubrovčanima

novovrijeme091118_007Derbi 6. kola 1. HMNL bio je ujedno i derbi jesenske polusezone, Novo vrijeme Apfel je na domaćem terenu zasluženo slavilo i tako nanijelo prvi ovosezonski poraz momčadi Squarea iz Dubrovnika. Igrači Tea Strunje sa novim bodovima ostali su usamljeni na vrhu ljestvice, a dobrom igrom najavili su put u Lisabon na utakmice Lige prvaka. Uvodni dio dvoboja protekao je u terenskoj nadmoći domaćih, već u 2. minuti u prigodi je Musinov čiji je udarac obranio vratar gostiju Primić. Babić je u 4. uzdrmao vratnicu Squarea, a minutu iza toga lucasov pokušaj zaustavio je Primić. Gosti su zaprijetili u 6. minuti, Leonardo se našao u dobroj prilici ali je bio neprecizan. Dvorana je bila novovrijeme091118_006na nogama u 9. minuti kada su domaći došli u početno vodstvo, raspoložen za igru Andrijašević bio je asistent a Musinov strijelac. Novo vrijeme Apfel je podebljalo vodstvo u 16. minuti, i ovoga puta Andrijašević je bio dodavač za Lucasa koji loptu kroz noge Primića ubacuje u njegovu mrežu. Do odlaska na odmor u prilikama su bili Leonardo i Musinov, ali su bili neprecizni. Tek što je započeo nastavak gosti su smanjili na 2:1, Leonardo je snažnim špic udarcem sa desetak metara zakucao loptu u mrežu nemoćnog Baškovića. Domaći su u 23. minuti dva puta pogodili vratnicu Primića, najprije Kazazić a odbijeno loptu prihvaća Babić i opet cilja okvir vrata novovrijeme091118_013Squarea. Domaći su podebljali prednost u 24. minuti kada je Osredkar snažnim šutem sa desetak metara zakucao loptu ispod grede Primića. Tandem Andrijašević-Lucas bio je nezaustavljiv za „Gospare“, prvi je po treći put bio asistent a drugi strijelac za 4:1. Hattrickom Lucas je povisio na 5:1 u 26. minuti i ostavio goste bez nade. U idućih 5. minuta do pogodaka su mogli jedni i drugi, udarce Đuraša i Gašpara obranio je Bašković. Vuković se u 30. minuti našao sam ispred Primića koji je sjajnom obranom sačuvao svoju mreže. Daničić je u 31. minuti pogodio vratnicu domaćih, a lopta se od nje odbila u mrežu vratara domaćih za 5:2. Gosti su od 35. minute pokušali sa novovrijeme091118_014igračem-vratarem smanjiti vodstvo Novog vremena, ne da nisu uspjeli u tome nego su još jednom vadili loptu iz mreže u 38. minuti. Lukavi Osredkar presjekao je jednu loptu i iz svog dijela terena zabio za 6:1 i time izazvao oduševljenje među domaćim navijačima. Daničić je efektnim zgoditkom u istoj minuti smanjio na 6:3. U zadnjim trenucima igre Đuraš se upisao među strijelce za konačnih 6:4. Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su trostruki strijelac Lucas te također trostruki asistent Andrijašević, kod gostiju su bolji od ostalih bili Leonardo i Daničić.

Jakov Kovačević / IvoR

1 HMNL, 6. kolo

Novo vrijeme Apfel   -   Square     6 : 4   (2 : 0).

Makarska dvorana na GSC-u. Gledatelja: 850.

Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Saša Tomić (Zagrab).

Strijelci: 1:0 Musinov (9.), 2:0 Lucas (16.), 2:1 Leonardo (21.), 3:1 Osredkar (24.), 4:1 Lucas (25.), 5:1 Lucas (26.), Daničić (31.), 6:2 Osredkar (38.), 6:3 Daničić (38.), 6:4 Đuraš (40.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Nižetić, Andrijašević, Eduardo, Babić, Perković. Trener: Teo Strunje.

Square: Primić, Leonardo, Džanković, Cvijetković, Micevski, Nebergoj, Konsuo, Adriano, Gašpar, Đuraš, Daničić. Trener: Antun Bačić.

Najbolji igrač: De Santana Brito Lucas (Novo vrijeme Apfel).

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska