Vi ste ovdje:Početna » Sport » GALEB MR Deveti poraz u nizu

Triglav A2 vaterpolo liga, 9. kolo

Galeb MR   -   Radnički     7   :   15     (1 : 3, 1 : 4, 3 : 4, 2 : 4)

Makarska. Bazen na GSC. Gledatelja: 30.

Suci: Branko Banovac (Split), Tomislav Copić (Šibenik).

Galeb MR: Jarak (9 obrana), Kaleb 2, Jakić, Lalić, Pejić , Miličević, Lachlan 3, Rašić, Marinović 2, Šarić, Nimac, Miočević, Topić, Gojak.

Radnički: Božanov (4 obrane), Mitrović 1, Stanojević 2, Ganić 2, Radovnlija 1, Tanasijević 3, Panić, Gullaume 3, Gusarov 3, Manić 2, Stanković 1, Pljevančić 1, Đerković (5 obrana).

Igrač više: Galeb MR 3/6 , Radnički 1/2

Ni iz devetog pokušaja vaterpolisti makarskog Galeba nisu uspjeli doći do prvih bodova. Gosti iz Kragujevca, koji zajedno s Budvom i Solarisem dijele prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, bili su prejak protivnik za oslabljeni sastav trenera Milovana Čovića. Nakon početnog vodstva Radničkog najnovije pojačanje Galeba Ernest van Lachlan iz Australije poravnao je na 1:1. Do kraja prve dionice gosti su postigli još dva pogotka i poveli s 1:3. U drugoj četvrtini nadmoć gostiju bila je još veća pa se na veliki odmor otišlo njihovim vodstvom od 2:7. I već tada je nestalo neizvjesnosti, ako je uopće i bilo, kome će pripasti bodovi. Najbolje izdanje domaćih bilo je u treća četvrtina igre, Lachlan, Marinović i Kaleb natjerali su goste da prebace u brzinu više. Trener gostiju u zadnjoj četvrtini igre dao je priliku igrati svim igračima koje je doveo u Makarsku, najbolje ju je iskoristio pričuvni vratar Đerković koji je upisao pet obrana. Iako su poraženi visokim rezultatom od bolje fizički, tehnički i taktički pripremljenih gostiju kod domaćih treba pohvaliti standardno dobrog vratara Jarka i debitanta Lachlana koji se pokazao kao pravo pojačanje.

Rezultati: Medveščak – Koper 12 : 9, Solaris – Nais 14 : 6, Valjevo G – Vojvodina 7 : 11, Cattaro – Primorje EB 9 : 13, Zadar 1952 : Budva 8 : 15, Galeb Mr – Radnički 7 : 15

Poredak; Budva 24, Solaris 24, Radnički 24, Nais 18, Primorje EB 15, Vojvodina 15, Valjevo G 10, Zadar 1952 10, Medveščak 9, Koper P 7, Cattaro 4, Galeb MR 0