Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » FUTSAL FEŠTA Uz podršku srebrenog izbornika Novo vrijeme Apfel slavilo nad Uspinjačom

HMNL 14. kolo

Novo vrijeme Apfel – Uspinjača Gimka   8   : 3       (2 : 1)

Makarska. Dvorana na GSC-u. Gledatelja: 900.

Suci: Marijan Šimatović i Josip Lulić (oba Gospić)

Strijelci: 0:1 Mataja (6.), 1:1 Eduardo (18.), 2:1 Kazazić (20.), 3:1 Kazazić (24.), 4:1 Babić (24.), 5:1 Lucas (25.), 6:1 Eduardo (26.), 7:1 Babić (30.), 7:2 Banek (36.), 8:2 Nižetić (38.), 8:3 Mataja (40.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić, Herceg.

Trener: Teo Strunje.

Uspinjača Gimka: Vuković, Gudasić, Banek, Uremović, Toth, Jamičić, Mataja, Matković, Čirjak, Koturović, Duvančić, Ilčić. Trener: Korab Morina.

Najbolji igrač: De Santana Brito Lucas (Novo vrijeme Apfel).

Igrači obje momčadi izašli su na teren kroz špalir mažoretkinja koje su za ovu prigodu došle iz Splita, a kako je ovo Makaranima bila prva domaća utakmica u 2019. gledateljima su pokazali i nagrade koje su dobili od ZŠU Makarske. Duje Bajrušović kao najbolji sportaš grada, Teo Strunje najuspješniji trener, Joze Gudelj sportski je djelatnik godine, a Mate Vuković podigao je trofej za najbolju momčad 2018. Duje Bajrušović primio je još jedno priznanje i to za najboljeg igrača prošle godine u izboru portala CROfutsal, a uručio mu ga je glavni urednik Jerko Šimac. Specijalni gost na utakmici bio je izbornik nogometne reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić.

Dvoboj prvo i četvrto plasiranih sastava počeo je otvorenom igrom s obje strane, prvu prigodu imali su domaći, ali je Eduardo u 3. minuti bio neprecizan Uzvratili su gosti preko Uremovića u 5, no njegov udarac obranio je Bašković. Gledatelji su utihnuli u 6. minuti, kada je Mataja preciznim udarcem savladao Baškovića i doveo Uspinjaču u vodstvo. To međutim nije pokolebalo igrače Tea Strunje koji su nastavili sa napadima, nizale su se prigode koje Lucas i Kazazić nisu uspjeli realizirati. Najizglednija je bila ona Lucasa u 12. minuti, kada je Vuković sjajnom obranom zaustavio njegov udarac. Ni gosti nisu ostali dužni, snažan udarac Čirjaka u 14. Bašković je odbio u korner. Kako je kraj poluvremena bio sve bliži tako su igrači Novog vremena povećavali pritisak na vrata Zagrepčana, a dvorani je proključala oduševljenjem kada su poravnali rezultat na 1:1. Eduardo je sa lijevog boka snažnim udarcem zakucao loptu u rašlje nemoćnog Vukovića u 18. minuti. Novo vrijeme Apfel je potpuno preokrenulo rezultat u 20. minuti, slobodni udarac lukavo su izveli Lucas i Kazazić, koji je udarcem s desetak metara pospremio loptu u vrata gostiju.

Nastavak je donio prvu prigodu gostima, ali Čirjak iz idealne prigode nije uspio savladati Baškovića. Potom kreće udar domaćih koji su za samo dvije minute tri puta tresli mrežu gostiju. Kazazić je na dodavanje Musinova povećao na 3:1, u istoj minuti u strijelce se upisao i Babić. Tada je već utakmica bila prelomljena u korist razigranih Apfelovaca, reviju pogodaka nastavio je Lucas u 25. minuti. Po drugi put Eduardo se među strijelce upisao u 26. minuti, a na 7:1 povećao je Babić u 30. minuti. Bio je ovo i njemu drugi pogodak na ovom dvoboju. Do kraja susreta među strijelce su se za domaće upisali mladi Nižetić, a za goste Banek i Mataja koji se tako pridružio Kazaziću, Eduardu i Babiću sa po dva postignuta pogotka na ovom dvoboju. Na kraju su gledatelji burnim pljeskom pozdravili domaće malonogometaše koji su odličnom igrom i pobjedom to i zaslužili.