Vi ste ovdje:Početna » Sport » GALEB MR Potonuli u zadnjoj četvrtini

A 2 Triglav liga – Za plasman od 6 – 12 mjesta

Galeb MR – Valjevo Gorenje   6 : 10   (2:4, 2:1, 2:2, 0 : 3)

Suci: Slaven Sivčević (Split) i Nikola Gašpardi (Korčula)

Galeb MR: Jarak, Kaleb, Rako, Jakić, Pejić 1, Lachlan 1, Sumić, Marinović 2, Rašić, Šarić 2, Glibo, Miočević, Topić, Miličević.

Trener: Milovan Čović.

Valjevo Gorenje: Samenić, Mitrović 1, Almasi 1, Marković, Ičagić 1, Inaba 2, Stanković, Gligorijević, N. Đorđević, Tenžera 2, L. Đorđević 1, Cvetković 2, Wiliams, Ristić.

Trener: Igor Milanovič.

Iako su važili za velikog favorita u ovom dvoboju gosti iz Valjeva teže su od očekivanog u Makarskoj savladali domaćeg Galeba. Bilo je ovo 12. kolo A 2 Triglav lige u kojoj za plasman od šestog do dvanaestog mjesta igraju klubovi koji su u prvom dijelu prvenstva bili plasirani od sedmog do zadnjeg mjesta prvenstvene ljestvice. Iako se to po konačnom rezultatu ne bi moglo reći vaterpolisti Milovana Čovića bili su sasvim blizu osvajanja bar jednog boda. Galebaši su stvorili dosta prigoda, a mnoge od njih nisu iskoristili. Posebno se to odnosi na Raku koji je u drugoj četvrtini promašio zicer, te Sumića u zadnjoj, kada je bilo teže promašiti nego zabiti. Sa druge strane gosti su u svojim redovima imali nerapoloženog Tenžeru, a velik doprinos pobjedi dao je i razigravač iz Japana Inaba. Da je gostima bilo više do korektnosti nego rezultata pokazali su u zadnjoj četvrtini i pri rezultatu 6:7. Prilikom ozljede domaćeg igrača Marinovića imali su napad s igračem više, no njihov trener Milanović zatražio je minut odmora kako bi se ukazala pomoć tom igraču.

Galeb MR je i nakon ovog kola ostao zadnji na tablici i bez osvojenog boda, možda im se posreći u idućem kolu kada su domaćini slovenskom Koperu.

Rezultati: Galeb MR – Valjevo G 6 : 10, Koper P – Medveščak 11 : 8, Zadar 1952 – Cattaro 8 : 7

Poredak: Valjevo G 17, Zadar 1952 13, Koper P 10, Medveščak 9, Cattaro 4, Galeb MR 0