Vi ste ovdje:Početna » Sport » SQUARE, VRGORAC, FUTSAL DINAMO Slavili u gostima

SQUARE, VRGORAC, FUTSAL DINAMO Slavili u gostima

1. HMNL 14. kolo

U četrnaestom kolu futsal prvenstva Hrvatske momčadi Squarea, Vrgorca i Futsal Dinama izborile su pobjedu u gostima. Split je remizirao u Slavonskom Brodu dok su Novo vrijeme Apfel i Universitas slavili na domaćem parketu. Alumnus je u Zagrebu protiv Squarea već u prvoj minuti imao vodstvo od 2:0. Dubrovčani su se do kraja utakmice oporavili od šoka i na krilima svojih Brazilaca prestigli prednost domaćih te iz Zagreba odlaze sa punim plijenom. Superiorni su bili igrači Futsal Dinama koji su u Šibeniku „bacili petardu“ u mrežu Crnice (0:5) te tako pjesmom krenuli put Zagreba.

Goropadni Vrgorac predvođen raspoloženim Antom Kraljevićem protutnjao je kroz Krapinu. Uz odličnu igru Kraljević je bio i trostruki strijelac nebeskoplavih, a po jednom su mrežu domaćih tresli reprezentativci Martinac, Suton , Jelavić i Jurjević. Split je u Slavonski Brod doputovao sa Darijom Marinovićem. Međutim, ni njegov nastup nije pomogao Splićanima da im se bodovni konto poveća za tri boda. Split je vodio s 1:0 i 2:1 domaći su se odlično branili i na kraju došli do zasluženog boda.

Novo vrijeme Apfel je u slavljeničkoj utakmici do vrha napunilo mrežu Uspinjače. Eduardo, Babić i Kazazić bili su dvostruki strijelci, Lucas i mladi Nižetić postigli su po jedan pogodak. Gosti su zaledili dvoranu kada je Mataja u 6. minuti pospremio loptu u mrežu Baškovića. Pred odlazak na odmor Eduardo i Kazazić preokrenuli su rezultat. Nastavak je u potpunosti otišao na stranu igrača Tea Strunje, u razmaku od dvije minute tri su puta pogađali mrežu Vukovića, što je bilo dovoljno za potpunu predaju gostiju. Igrači su na parket izašli kroz špalir mažoretkinja iz Splita, prije početka utakmice pokazali su gledateljima priznanja koja su dobili od Zajednice športskih udruga Makarske. No, to nije bilo sve, urednik portala CROfutsal Jerko Šimac uručio je trofej za najboljeg igrača Hrvatske u 2018. godini Duji Bajrušovići. Pljesak kakav je već zavrijedio Duje nije se ni stišao, a već je uslijedio i veći. Kada je objavljeno da je među gledateljima izbornik „vatrenih“ Zlatko Dalić oduševljenju u dvorani nije bilo kraja.

Universitas je na svom terenu u doslovnom smislu razmontirao Osijek Kelme. Splitski studenti su slavili sa čak 11:2, te tako stigli do 20 osvojenih bodova s kojima im doigravanje ne bi smjelo izmaći. U ovom kolu postignuto je čak 46 pogodaka, a po tri su postigli Kraljević (Vrgorac) i Tustonjić (Universitas)

Rezultati: Alumnus – Square 2 : 3, Jesenje – Vrgorac 0 : 8, Crnica – Futsal Dinamo 0 : 5, Brod 035 – Split 2 : 2, Novo vrijeme Apfel – Uspinjača Gimka 8 : 3, Universitas – Osijek Kelme 11 : 2

Poredak: Novo vrijeme Apfel 37, Square 29, Vrgorac 27, Futsal Dinamo 25, Uspinjača G 20, Universitas 20, Crnica 18, Split 18, alumnus 11, Brod 035 10, jesenje 7, Osijek K 5.

U idućem kolu koje se igra 15. veljače Novo vrijeme Apfel gost je Splita.