Vi ste ovdje:Početna » Sport » HRVATSKI MALONOGOMETNI KUP Novo vrijeme Apfel velikim preokretom do trijumfa u Omišu

U sjajnoj utakmici pred 700 gledatelja na omiškom Ribnjaku Novo vrijeme je izborilo plasman u četvrtfinale kupa Hrvatske. Omišani su imali vodstvo od 4:2, a velikim preokretom gosti su zaostatak pretvorili u pobjedu od 4:5. Gledatelji su vidjeli sjajnu futsal predstavu, domaći su vodeći sastav 2. HMNL-jug s maksimalnim bodovnim učinkom, a bili su blizu da pobjede aktualnog prvaka Hrvatske. Olmissum je sredinom nastavka imao prednost od dva pogotka prednosti, no kvaliteta Makarana ipak je presudila pa je momčad Tea Strunje teže od očekivanog izborila prolaz.

Novo vrijeme Apfel je povelo u 3. minuti, kada je Eduardo sa lijevog boka ubacio za Bajrušovića čiji udarac odbija vratar Bilandžić. Lopta dolazi do Kazazića koji s 5 metara preciznim udarcem zabija za 0:1. Odgovor domaćina bio je brz, Perišić je bio asistent, a Mišerda strijelac za 1:1. Domaći dolaze u prednost u 12. minuti, u brzoj kontri Pavičić je dodao Perišiću koji Olmissum na oduševljenje navijača drugi put dovodi u prednost. Lucas je udarcem s 15 metara savladao nesigurnog Bilandžića i na odmor se otišlo bez pobjednika. U nasatavku je Pavičić po treći put doveo domaće u vodstvo, dvije minute kasnije Juretić je iz prekida savladao Hercega kada se lopta od vratnice odbila u njegovu mrežu. Pritisak gostiju urodio je plodom u 33. minuti, kada je Musinov na dodavanje Osredkara smanjio na 4:3. Samo pola minuta kasnije Eduardo odmjerenim udarcem sa desetak metara vraća stvari na početak. Potpuni preokret potpisuje Bajrušović preciznim udarcem u 35. minuti za 4:5. Nakon toga trener domaćih Maretić prelazi na igru sa letećim vratarom, no ozbiljnije su zaprijetili tek u zadnjoj minuti. Gosti su na kraju sačuvali minimalnu prednost koja im je osigurala plasman u iduću rundu natjecanja.

Olmissum   – Novo vrijeme Apfel     4 : 5   (2 : 2)

Omiš. Dvorana Ribnjak. Gledatelja: 700.

Suci: Vedran Babić i Ivan Mujan (Split).

Strijelci: 0:1 Kazazić (3.), 1:1 Mišerda (3.), 2:1 Perišić (12.), 2:2 Lucas (16.), 3:2 Pavičić (25.), 4:2 Juretić (27.), 4:3 Musinov (33.), 4:4 Eduardo (34.), 4:5 Bajrušović (35.).

Olmissum: Bilandžić, Galić, Kustura, Pavičić, Mišerda, Pavić, Miljak, A. Juretić, Perišić, Kolobarić, J. Juretić, Bradarić, Mudronja.

Trener: Duje Maretić.

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić, Bašković.

Trener: Teo Strunje.

Najbolji igrač: Duje Bajrušović (Novo vrijeme Apfel).