Vi ste ovdje:Početna » Sport » PRVA ŽNL, 16. KOLO Danijel Rašić i Pjero Antunović vratili mir Zmaju

PRVA ŽNL, 16. KOLO Danijel Rašić i Pjero Antunović vratili mir Zmaju

zmaj_160319_006Nakon početnih neuspjeha nogometaši Zmaja zasluženom pobjedom nad novacima u lizi pokazali su da nada u visok plasman još postoji. Gosti su bolje otvorili ovu utakmicu, Miketek se u 3. minuti našao u dobroj prigodi. Brkulj je međutim sjajnom obranom svoju mrežu svoju mrežu ostavio netaknutom. Tek sredinom poluvremana domaći su ozbiljnije zaprijetili gostima, nakon prekršaja na Ćapinu I. Rašić je sa 17-18 metara snažno pucao, no vratar Marić bio je siguran. Nakon pola sata igre ponovo je I. Rašić iz slobodnog udarca pokušao savladati Marića koji je i ovaj put obranio njegov udarac. Zmaj je u 33. minuti došao u vodstvo, nakon udarca iz kuta obrambeni igrač Poljičanina igrao je rukom. Sudac Babić odmah je pokazao na bijelu točku, gosti su se bunili, a on je nakon konzultacije s pomoćnikom ostao pri svojoj odluci. Danijel Rašić bio je precizan s 11 metara i zabio za 1:0. Pred kraj poluvremena još se jednom dobrom obranom istakao domaći vratar obranivši udarac petričevića. Nastavak susreta protekao je u nadmoći igrača Ante Vidulina. Ćapin je u 60. minuti solo akciju završio udarcem, vratar Marić odbio je loptu do Antunovića koji je posprema njemu iza leđa za 2:0. Potom se igra Poljičanina raspala, a Zmaj je mogao postići još nekoliko pogodaka. Tako je Ivan Rašić iz još jednog slobodnog udarca pucao uz vratnicu gostiju, šut Danijela Rašića otišao je iznad grede dok Bekavac nije bio precizan. Iako utakmica nije bila posebno kvalitetna momčad Zmaja pokazala je da se polako vraća u formu, a utakmice koje slijede dat će odgovor na to pitanje.