33. kolo 3. HNL jug: Zmaj M – GOŠK 4:0 (3:0)

Visokom pobjedom nad dubrovačkim GOŠK-om Zmaj se oprostio od svojih navijača, a odluka o opstanku u ligi odgođena je za posljednje 34. kolo u kojem Makarani gostuju kod Zagore u Unešiću.

Sudeći po rezultatima iz 33. kola, u gradu podno Biokova trebali bismo i u idućoj sezoni gledati trećeligaške utakmice. Porazima Dinare u Metkoviću kao i Zmaja iz Blata u Raštanima crvenima je osigurano najmanje šesnaesto mjesto, a to bi trebalo biti dovoljno za opstanak.

Igrači trenera Carevića bolje su otvorili utakmicu i poveli već u četvrtoj minuti. Matešan je ubacio s lijevog boka, a branič Viktor Šiljeg najviši je u skoku i glavom zakucava loptu u mrežu nemoćnog Kristića. Potom je Bencun u 17. minuti prošao kroz obranu Dubrovčana, proigrao Šimića koji s 18 metara snažno puca, ali tek uz vratnicu gostiju. Svoj udarac ponovno isprobava Šimić u 28. minuti, ali se Kristić ne da svladati.

Na 2:0 povećao je Matešan u 33. minuti. Raspoloženi Bencun prošao je desnom stranom, ubacio u kazneni prostor GOŠK-a, a Matešan prihvatio loptu i snažnim udarcem s 10 metara pospremio loptu u vrata gospara. Tek što se krenulo s centra, snalažljivi Mateo Bencun oduzima loptu obrani gostiju i lob udarcem s 20 metara povisuje na 3:0. U nastavku utakmice domaći su  zadovoljni visokim vodstvom, a gosti svjesni da ne mogu preokrenuti rezultat, stoga se igralo opuštenije. Najzanimljiviji detalj vidjeli smo u 54. minuti. Razigrani Matešan prošao je po lijevom boku, ubacio loptu pred vrata Kristića, a kapetan Rašić skida paučinu iz desnog gornjeg kuta mreže gostiju. Do kraja utakmice vrijedi zabilježiti pokušaj Gojaka koji se oslobodio svog čuvara i snažno pucao, ali je najbolji u redovima gostiju Dalibor Kristić izbacio loptu u korner.

Makarska, igralište GSC-a. Gledatelja: 250. Sudac: Jerolim Čulina (Pridraga). Strijelci:1:0 Šiljeg (4.), 2:0 Matešan (33.), 3:0 Bencun (34.), 4:0 Rašić (54.). Najbolji igrač:Mateo Bencun (Zmaj)

ZMAJ:Franić, Zelić, Šiljeg, Rašić, Matešan (od 70. Gojak), Lozina, Bencun (od 84.  Bobanac), Petranić (od 77. Tomaš), Gavran, Vukas, Šimić.