BICIKLIZAM Pobjede Luke Okmažića i Tea Beusa na 1. MTB Maratonu u Trogiru

Biciklistički klub Makarska ostvario je odlične rezultate na prvom MTB maratonu održanom u Trogiru, koji se uz to i boduje za kup Hrvatske.

Luka pobjednik XCM u TrogiruU organizaciji BK Kairos iz Trogira te u suradnji s Husqvarnom i HBS-om, utrka „2 Islands On 2 Wheels Huqsvarna XCM Kup Hrvatske“ na otvorenju sezone mountain bike biciklizma okupila je preko 130 natjecatelja na stazi koja je obuhvaćala trasu od 58 km te visinsku razliku od 1100 metara za kategorije Elite/U23 muški i žene, te stazu od 30 km uz 720 metara nadmorske visine za ostale kategorije, u kojima je BK Makarska imao tri predstavnika – Luku Okmažića u kategoriji juniora, Tea Beusa u kategoriji rekreativaca te Nenada Okmažića u kategoriji veterana. U svojoj juniorskoj kategoriji Luka Okmažić ostvario je najbolji rezultat s vremenom 1:22,41 koje je ujedno bilo i 4.ukupno vrijeme staze, Teo Beus osvojio je kategoriju rekreativaca odvozivši 30 km za 1:27,21 te ostvarivši ukupno 10.vrijeme, dok je u kategoriji veterana C Nenad Okmažić zauzeo 4.mjesto s 1:34,39 iukupno 23.po redu najboljim vremenom na 30 km. Inače, utrku je završilo 115 od ukupno 133 natjecatelja – u najjačima kategorijama pobjednici su bili Milo Pilski (BK Vid Ročić te Sabina Rzepka (BK Primošten) a uz lijepo vrijeme i nakon dobro organizirane utrke natjecateljima su trogirskoj rivi podijeljena i odličja za 1. Kup brdskoga maratona (XCM).