Vi ste ovdje:Početna » Sport » SLOGA S jednom rukom na peharu

SLOGA S jednom rukom na peharu

NL ŽSD, 20. kolo

Najzanimljivija utakmica 20. kola ŽNL odigrana je u Mravincima. Vodeća Sloga bila je domaćin drugoplasiranom Jadranu iz Tučepi. Prvo poluvrijeme ovog derbija završilo je nerIješenim ishodom (0:0), a svakako treba napomenuti da su gosti u njemu ostali bez stožernih igrača Soče i Šalinovića. U nastavku su domaći postigli dva pogotka sa kojima su osvojili tri nova boda. Sloga je šest kola prije kraja prvenstva pobjegla drugoplasiranom Jadranu četrnaest, a trećem Zmaju petnaest bodova, pa je teško za povjerovati da bi im naslov mogao izmaći. No matematički još nisu prvaci, a pobjede li u idućem kolu mogli bi već proslaviti titulu. Zmaj je rutiniranom i efikasnom igrom srušio OSK, a malobrojni gledatelji mogli su uživati u lijepim akcijama i brojnim pogodcima. Omiš je radi radova na svom terenu Val dočekao u Dugom Ratu, ni ne igranje nekoliko udarnih igrače ne može im biti opravdanje za neočekivani poraz. Orkan je u gostima nokautirao Poljičanina, Mandurić i Mudinić-Pulje poremetili su mir u sastavu Romea Vulasa. Derbi Imotske krajine odigran je u Vinjanima, susjedna Mladost pobjedom je domaću momčad ostavila bez nade u borbi za opstanak. Nastavlja se agonija Postira, Jadran iz Kaštela imao je prednost od 0:2. Na koncu su bodovi podijeljeni, a pitanje je hoće li na kraju prvenstva za domaću momčad oni imati ikakvu važnost. Susjedni derbi između GOŠK-a i Omladinca odigran u Kaštel Gomilici završio je bez pobjednika, gledatelji su vidjeli četiri pogotka, a s osvojenim bodom zadovoljni mogu biti jedni i drugi.

Rezultati: Sloga – Jadran T 2 : 1, Zmaj – Osk 6 : 1, Omiš – Val 0 : 1, Poljičanin 1921 – Orkan 0 : 2, Postira S – Jadran KS 2 : 2, Vinjani – Mladost 1 : 3, GOŠK – Omladinac 2 : 2

Poredak: Sloga 52, Jadran T 38, Zmaj 37, Jadran KS 32, GOŠK 31, OSK 31, Omladinac 30, Omiš 29, Orkan 29, Mladost 24, Poljičanin 1921 21, Val 17, Postira S 14, Vinjani 6.

Iduće kolo: Postira S – Zmaj.