Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » PRVA HMNL PLAY-OFF Makarani na korak do polufinala

PRVA HMNL PLAY-OFF Makarani na korak do polufinala

Novo vrijeme Apfel – Crnica     7   :   2       (4 : 0)

Makarska. Dvorana na GSC. Gledatelja. 600.

Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin).

Strijelci: 1:0 M. Vuković (9.), 2:0 Osredkar (17.), 3:0 Kazazić (18.), 4:0 Eduardo (19.), 5:0 Lucas (22.), 6:0 Lucas (23.), 6:1 D. Vuković (26.), 7:1 Sokol (30.), 7:2 Maričić (32.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Lucas, Osredkar, Eduardo, Babić, M. Vuković, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Herceg.

Trener: Teo Strunje

Crnica: Radaj, Subotić, Protega, Šamija, Radić, Marčić, Vukičević, Škugor, D. Vuković, Jelovčić, Perić, Zorica.

Trener: Mladen Perica

Najbolji igrač: De Santana Brito Lucas Vinicius (Novo vrijeme Apfel).

U prvom dvoboju četvrtfinala doigravanja za futsal prvaka Hrvatske za 2018/19. godinu aktualni prvak Novo vrijeme Apfel na domaćem je terenu nadigralo šibensku Crnicu i tako došlo na korak do – polufinala. Makarani su visokom pobjedom opravdali ulogu favorita, a igrači Tea Strunje utakmicu su prelomili u završnici prvog poluvremena. Već u 1. minuti Eduardo je naciljao vratnicu gostiju, a u 3. minuti nakon greške vratara Radaja idealnu prigodu ne koristi Babić. Gosti su uzvratili preko Vukičevića koji također nije bio precizan. Makarani su poveli u 9. minuti kada je Mate Vuković preciznim udarcem s desetak metara pospremio loptu u mrežu Crnice. Dragan Vuković mogao je poravnati u 14. minuti kada se našao sam ispred Baškovića koji je sjajnom obranom zaustavio njegov udarac. Novo vrijeme je podebljalo prednost u 17. minuti kada je Osredkar odbijenu loptu ubacio u vrata Radaja. Potom su domaći u dva minuta postigli dva pogotka, prvo je Kazazić solo akciju završio preciznim udarcem, a Eduardo je zabio za 4:0. Početak nastavka obilježio je Brazilac Lucas, pogodcima u 22. i 23. minuti utakmicu je lišio svake neizvjesnosti. Gosti su pokušali sa Draganom Vukovićem u ulozi letećeg vratara koji je smanjio na 6:1 u 26. minuti. Nakon pola sata igre Sokol je na dodavanje Lucasa postavio nedostižnih 7:1. Nakon toga treneri Strunje i Perica dali su priliku igrati svim raspoloživim igračima, a konačnih 7:2 postavio je lijepim pogotkom Maričić u 32. minuti.

Zanimljivo je napomenuti da su kapetani obiju momčadi bili Vukovići, domaćih Mate, a gostiju Dragan. A jedan i drugi upisali su se među strijelce.