NOVO VRIJEME APFEL Dvokorakom do polufinala

Novo vrijeme Apfel uspješno je preskočilo prvu prepreku u doigravanju, a na putu prema obrani naslova malonogometnog prvaka Hrvatske. Makarani su slavili u uzvratnom susretu četvrtfinala u Šibeniku protiv Crnice koja je pružila vrlo dobar otpor momčadi Tea Strunje.

novovrijeme_crnica_180419_002Aktualni prvak je na Baldekinu poveo odmah na početku dvoboja kada je Radić zatresao vlastitu mrežu. Domaći su do poravnanja došli u 9. minuti preko Alena Protege. Perić je pogotkom u 12. minuti najavio preokret u korist domaćeg sastava. Do kraja prvog dijela uslijedio je novi preokret, Musinov u 16. i Eduardo u 18. minuti ponovo su doveli goste u vodstvo. U nastavku se nastavila kvalitetna igra iz prvog dijela, a sjajnom obranom udarca Protege Bašković je spriječio poravnanje. Potom su dobre prigode imali Lucas i Perić, no vratari Radaj i Bašković bili su sigurni. Nakon pola sata igre Lucas s osam metara zabija loptu ispod grede domaćih i tako podebljava vodstvo gostiju. U istoj minuti Dragan Vuković zabija za 3:4. Minutu nakon toga Babić se ušetao u vrata Crnice za 3:5. Pet minuta prije kraja Crnica kreće sa Šamijom u ulozi igrača-vratara, a takva igra donijela im je nekoliko prigoda. Subotić i Radić međutim nisu bili precizni. Dvadesetak sekundi prije kraja iskusni Osredkar posprema loptu u mrežu Šibenčana za konačnih 3:6. Novo vrijeme je tako uz Vrgorac nakon dvije utakmice ušlo u polufinale, a Futsal Dinamo i Uspinjača Gimka te Square i Split morat će odigrati treću kako bi se znalo koje će dvije od ove četiri momčadi biti u 1/2 polufinalu protivnici Novo vrijeme Apfela i Vrgorca.

Jakov Kovačević

Doigravanje za futsal prvaka Hrvatske, druga utakmica 1/4 finala

Crnica   -   Novo vrijeme Apfel     3   :   6    (2 : 3)

Šibenik. Dvorana na Baldekinu. Gledatelja. 200.

Suci: Mario Blažin i Mislav Đeko (oba Zagreb).

Strijelci: 1:1 Radić (1.-AG), 1:1 Protega (9.), 2:1 Perić (14.), 2:2 Musinov (16.), 2:3 Eduardo (18.), 2:4 Lucas (31.), 3:4 D. Vuković (31.), 3:5 Babić (32.), 3:6 Osredkar (40.).

Crnica: Radaj, Zorica, Marčić, Škugor, Protega, Jelovčić, Subotić, D. Vuković, Radić, Šamija, Perić. Trener: Mladen Perica.

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Mladinov, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Najbolji igrač: Lucas Vinicius de Santana Brito (Novo vrijeme Apfel).