1 ŽNL, 23. kolo

GOŠK   -   Zmaj       2   :   4   (2 : 1)

Kaštel Gomilica. SC Jure Bakotić. Gledatelja: 70.

Sudac: Ivan Grepo (Runović)

Strijelci: 1: 0 Duras (29.), 1:1 Danijel Rašić (35.), 2:1 Projić (42.), 2:2 Bekavac (79.), 2:3 Ćapin 75., Danijel Rašić (85. – KU).

GOŠK: Ivanda, Rušinov, Blažević, Oršulić, Karaman (od 78. Kovačević), Alfirević (od 78. Miljak), Đuras, Bučić, Projić, Barić, Duvnjak.

Trener: Radovan Tomas.

Zmaj: Brkulj, Kulić, Dedić (od 46. Damir Rašić), Lozina, Ćapin, Brnić, I. Rašić, Antunović (od 70. Bekavac), Šarić (od 64. Selak), Danijel Rašić, Jezidžić.

Trener: Ante Vidulin.

Igrač utakmice: Danijel Rašić (Zmaj)

Momčad Zmaja osvojila je sva tri boda na gostovanju u Kaštel Gomilici i tako se učvrstila na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Prvo poluvrijeme utakmice otišlo je na stranu domaćih igrača, a da kod rezultata 0:0 Ivan Brkulj nije obranio kazneni udarac pitanje je u kojem bi smjeru ona otišla. Početnu prednost GOŠK-u donio je Đuras u 29. minuti, razigrani Danijel Rašić poravnao je rezultat u 35. Pred odlazak na odmor Projić je po drugi put donio vodstvo domaćim igračima.

Ulazak Damira Rašića donio preokret

Trener Makarana Ante Vidulin u nastavku dvoboja u igru je uveo radi ozljede dugo odsutnog Damira Rašića i to se na koncu pokazalo kao pun pogodak. Igra Zmaj u drugom poluvremenu bila je puno bolja, nestalo je grča kod igrača i to je donijelo veći posjed lopte. Bilo je samo pitanje trenutka kada će uslijediti blitzkrieg koji se dogodio u 75. minuti kada je Ćapin je na asistenciju Damira Rašića pogodio mrežu domaćeg vratara, a u 79. minuti je džoker s klupe „crvenih“ Luka Bekavac zabio za 2:3. U smiraj susreta u svom kaznenom prostoru domaći su prekršajem zaustavili Damira Rašića pa sucu Grepi nije preostalo drugo već pokazat na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je Danijel Rašić koji je vratara domaćih poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

- Mislim da smo bili daleko bolji u drugom poluvremenu, imali smo pritisak i pas igru te još nekoliko izglednih situacija. Mogu reći da je utakmica bila kvalitetna i šteta što nije završila sa našim još kojim pogotkom – kazao je kapetan Zmaja Ivan Rašić.