PRVI KORACI U ZMAJU Martincu nagrada „Nogometnog sindikata“

Kapetan HMNK Vrgorca i najbolji strijelac 1. HMNL u neto završenoj sezoni Duško Martinac dobitnik je nagrade Trofej nogometaš za sezonu 2018./2019. ! Nagrada je to koju dodjeljuje Hrvatska udruga „Nogometni sindikat (HUNS) u kojoj igrači prvoligaških klubova odlučuju o pobjedniku. Martinac je slavio ispred suigrača Luke Sutona i mladog Matea Mužara iz Futsal Dinama, a koji je iznenađujuće našao svoje mjesto u odabranom tercetu. Svečana dodjela nagrada održana je u Opatiji, a Martinac je drugi malonogometaš s ovim priznanjem. Za napomenuti je da je Martinac u prošloj sezoni bio najbolji strijelac lige, a s Vrgorcem je osvojio sjajno drugo mjesto u seniorskoj konkurenciji. Ispred nebesko plavih tek su bili malonogometaši Novog vremena koji su za klasu iznad svih. Martinac je uz to kao trener mlađih uzrasnih kategorija zaslužan za plasman kadeta i juniora Vrgorca u polufinale prvenstva Hrvatske. Nagradu trofej nogometaš dolazi kao kruna odlične sezone ikone vrgoračkog prvoligaša.

Podsjetimo, Martinac je svoje prve nogometne korake napravio u makarskom Zmaju. Skoro svaki dan i bez obzira na vremenske uvjete nekoliko je godina svakodnevno preko Biokova dolazio na treninge i utakmice mlađih uzrasnih kategorija Zmaja. Tek nakon osnivanja Malonogometnog kluba Vrgorac odlučio se za futsal i sastav zasluženo osvojio ovo veliko priznanje.