Vi ste ovdje:Početna » Naglaseno » MEMORIJAL KOBAC Rulet šesteraca donio Catenacciju polufinale

MEMORIJAL KOBAC Rulet šesteraca donio Catenacciju polufinale

Sinoć su odigrane dvije utakmice četvrtfinala malonogometnog turnira Kobac koji je počeo prije 24 godine, organizira ga Udruga PPN Kobac u znak sjećanja na svoje suborce Tomislava Skočibušića, Borisa Bandića, Stipu Ursića i Markicu Rosu koji su prije 27 godima na dubrovačkom bojištu na oltar domovine položili svoje živote.

Ovosezonski malonogometni prvaci Makarske momčad All in lakše je od očekivanog savladala sastav Zmaja, a prvo poluvrijeme riješili su u svoju korist sa visokih 5 : 0. Od nogometaša Zmaja ipak se očekivalo više, no konačnih 7 : 2 preslika je viđenog na terenu sa umjetnom travom na GSC-u. Druga utakmica bila je dosta kvalitetna i uzbudljiva, a u njoj su se sastali klubovi Catenaccio i Mali Plamen koji su stalni članovi PMNLM. Nakon što su već u 2. minuti ostali bez vratara Šapita, a kojeg je sudac Gabrilo isključio iz igre radi igranja rukom izvan kaznenog prostora, igrači Catenaccia smogli su snage i na kraju boljim izvođenjem šesteraca izborili polufinale. Mali Plamen je u dva navrata imao dva pogotka prednosti (3:1, 5:3) ali ni to mu nije bilo dovoljno za prolaz. Nakon zadnjeg zvižduka suca Gabrila rezultat je bio 5 : 5 pa su šesterci odlučivali o tome koja momčad ide u polufinale. Nakon serije od 3 izvedena šesterca rezultat je i dalje bio neodlučan. Brnić s jedne i Filipović s druge strane naizmjenično su izvodili udarce sa 6 metara dok se nije dobio pobjednik. Kod rezultata 12:12 Brnić je bio precizan, udarac Filipovića obranio je Džoja koji je na vratima zamijenio Šapita i tako nakon rijetko viđene drame donio prolaz svojoj momčadi u polufinale.