IVAN OKMAŽIĆ SE PRIPREMA ZA BAKU Najbolje plasirani hrvatski kadet na biciklističkoj utrci u Novom Mestu

U blizini Novog Mesta u Sloveniji održana je etapna cestovna utrka Po Dolenjski gdje se na startu okupilo preko 60 vrhunskih vozača iz stranih zemalja. Kao prvi član Hrvatske kadetske cestovne reprezentacije prema odabiru izbornika Jokića nastupio je naš Ivan Okmažić iz BK Makarska. Odmah po dolasku, u petak, vozila se prva i najkraća etapa na kojoj je Ivan završio 25. Da je bila potrebna samo malo duža adaptacija dokazao je u subotu, kada je na znatno težoj utrci ušao u cilj u vremenu pobjednika zauzevši 9. mjesto. U nedjelju se vozila kraljevska etapa, ujedno i zadnja na utrci. Staza je bila duga 51.8 km te je sadržavala šest teških uspona. Već od samog početka utrke je počela padati krupa, a kiša nije stala sve do cilja. Ivan se izvrsno snašao u zahtjevnim uvjetima te postigao najbolji rezultat u tri dana. Osvojio je 4. mjesto dok mu je za 3. nedostajalo samo 2 cm. Ivan je ujedno najbolje plasirani Hrvat. Ovo je izvanredan uspjeh koji je poslužio kao generalna proba za Europske olimpijske igre mladih u Baku u Azerbajdžanu na koje odlazi 20. srpnja kao jedini predstavnik Hrvatske u biciklizmu.