ZMAJ NA PRIPREMNOJ UTAKMICI POTVRDIO ULOGU ŠKOLE NOGOMETA Bolji od runovičkog Mračaja

Zmaj   -   Mračaj       3   :   0     ( 2 : 0 )

Makarska. Igralište na GSC-u.

Gledatelja: 50.

Sudac: Marin Sokol (Makarska).

Strijelci: 1 : 0 Rudelj (19.), 2 : 0 Vuksan (32.), 3 : 0 I. Rašić (75.).

Zmaj: Brkulj,Gojak, Žižić, Lozina, Mravičić, Damir Rašić, Šarić, Rudelj, Danijel Rašić, Vuksan, Krištić (još su igrali: Jurić, Marić, Raffanelli, Lelas, Rakić, I. Rašić, Serdarević, Radić, Brnić, Klinac, Ivanda).

Trener: Ante Vidulin

Mračaj: J. Ljubičić, Gudelj, Biočić, M. Puljiz, D. Puljiz, Milas, Perković Šantar, M. Šuto, Leko, A. Puljiz, Jović (još su igrali: P. Puljiz, Tonković, D. Ljubičić, J. Gudelj, Lubina).

Trener: Boženko Tolić

Županijski prvoligaši Zmaj i Mračaj iz Runovića u Makarskoj su odigrali pripremnu utakmicu, a nakon bolje igre za vrijeme cijele utakmice domaći su na kraju slavili rezultatom od 3 : 0.

Početnim ispitivanjem snaga Makarani su došli u početno vodstvo u 19. minuti. Mladi Rudelj primio je loptu na rubu kaznenog prostora gostiju te ju preciznim udarcem pospremio iza leđa nemoćnog Ljubičića. Gosti su uzvratili u 22. minuti kada je A. Puljiz pucao glavom iznad same grede vratara Zmaja. Domaći su mogli podebljati prednost nekoliko minuta nakon toga, nakon nesporazuma obrambenih igrača Mračaja lopta dolazi do Rudelja čiji udarac sa desetak metara sjajnom obranom zaustavlja Ljubičić.Vuksan se u 32. minuti prošetao kroz obranu gostiju, na kraju prevario i njihova vratara i ubacio loptu u njihova prazna vrata. U nastavku su treneri Vidulin i Tolić dali priliku igrati svim raspoloživim igračima, a bolje su ju iskoristili uglavnom osamnaesto- godišnji igrači domaćih. Konačnih 3 : 0 uradak je kapetana Zmaja Ivana Rašića koji je nabačenu loptu s desnog boka zakucao u mrežu gostiju.

Iako je ovo bila prva utakmica nakon uvodnog dijela priprema, pokazala je da Zmaj ima širok igrački kadar u kojem dominiraju igrači proizašli iz Škole nogometa Zmaja.