OLIMPIJADA STARIH SPORTOVA BROĐANCI 2019. Makarskoj zlato u boćanju

U Brođancima je 47. put zaredom održana Olimpijada starih športova čiji je glavni pokrovitelj bila Osječko-baranjska županija sa županom Ivom Anušićem, koji je i otvorio natjecanje. Gotovo 1000 natjecatelja pristiglih iz 7 hrvatskih županija, jedne zavičajne udruge te iz Bosne i Hercegovine, natjecalo se za zlatne, srebrene i brončane medalje. U Brođancima je bilo živo od samog jutra. Odmicanjem dana pristizalo je sve više posjetitelja, a borbe za što bolje rezultate postale su sve napetije i uzbudljivije. Prije početka Olimpijade načelnik općine Bizovac Srećko Vuković priredio je prijam za sportaše koji su nakon toga prodefilirali kroz Brođance. Ova jedinstvena manifestacija spaja sportske igre koje su sačuvane od zaborava, bogatu kulturnu i tradicijsku baštinu ovog kraja.

Među 47. sastava u disciplini boćanja na starinski način nastupio je i sastav Makarske i na kraju osvojio prvo mjesto. Makarani su u polufinalu savladali Tenski Antunovac rezultatom 11:6, a u neizvjesnom finalu bili su bolji od Našica s 11:10 i tako osvojili zlatnu medalju. Za Makarsku su, koja je ponovila prošlogodišnji uspjeh, nastupali Miro Mihaljević, Branko Gašpar i Željko Klinac, a predvodio ih je Ante Vekić. Po dolasku u Makarsku osvojene medalje poklonili su gradonačelniku Makarske Juri Brkanu.