SUPERKUP U FUTSALU Trofej Novom vremenu

U Slavonskom Brodu su igrali prvak i pobjednik kupa Hrvatske u futsalu Novo vrijeme Apfel i Uspinjača za prvog pobjednika Superkupa. Nakon bolje igre za vrijeme cijele utakmice Makarani su visokom pobjedom došli do prvog ovosezonskog trofeja. Nakon početnog ispitivanja snaga malonogometaši iz Makarske u 4. minuti su došli u početno vodstvo, Kazazić je sa desetak metara izveo slobodan udarac i uposlio Osredkara koji iz blizine posprema loptu u mrežu Uspinjače. Bolja igra pred kraj prvog poluvremena donjela je podebljanje vodstva Novog vremena. Novak u redovima Makarana Fideršek je pucao sa lijeve strane, a u gužvi pred vratima Uspinjače najbolje se snašao Lucas i preciznim udarcem savladao Vukovića za 2:0. Jedinu ozbiljniju prigodu imala su Zagrebčani na isteku prvog poluvremena kada je Postružin bio neprecizan. Na samom početku nastavka Osredkar je bio u idealnoj prigodi, ali mu je vratar Uspinjače obranio ne baš jak udarac. Nakon pola sata igre Musinov je pogodio vratnicu Uspinjače, minutu potom Anderson postiže treći pogodak za Makarane i utakmicu lišava svake neizvjesnosti. Dvojica Brazilaca u redovima Novog vremena izveli su najljepšu akciju utakmice u 34. minuti, Anderson je petom proigrao Lucasa koji sa lakoćom zabija za 4:0. Tim rezultatom utakmica je i završila, a ona je potpuno zasluženo pripala malonogometašima Novog vremena.

Makarani su tako u Slavonskom Brodu potvrdili da će i ove sezone biti glavni kandidati za osvajanje Prvenstva i Kupa Hrvatske, a izborit će nastup na završnicu Futsal Lige prvaka.

Novo vrijeme Apfel   -   Uspinjača     4   :   0       (2 : 0)

Slavonski Brod. Dvorana Vijuš. Gledatelja: 800.

Suci:Nikola Jelić (Varaždin) i Josip Dujmić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Osredkar (4.), 2:0 Lucas (16.), 3:0 Anderson (32.), 4:0 Lucas (34.).

Najbolji igrač: De Santana Brito Lucas Vinicius (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Osredkar, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Vuković, Anderson, Lucas, Pašalić, Sokol, Fideršek, Horvat, Herceg.

Trener: Armando Škorlić

Uspinjača Gimka: Vuković, Gudasić, Mataja, Postružin, koturović, Piplica, Toth, Pandurević, Rumbak, Vukelić, Čirjak, Nimac.

Trener: Marinko Mavrović