MAKARSKI VATERPOLISTI SLAVILI U KRANJU Galeb iznad Triglava

Triglav A2 Regionalna vaterpolo liga, 2. kolo

Triglav   :   Galeb MR   8   :   12     (2:6, 5:1, 0:4, 1:1)

Triglav: Beton, Popović 1, Sokler 1, Rahne, Gostić 1, Verbić, Todić 2, Justin, Troppan 3, Kos, Bečić.

Trener: Primož Troppan.

Galeb MR: Podrug, Kaleb 4, Tonković, Kuzmanić, Bućan, Vukić 3, Sumić, Marinović 3, Rašić, Šarić, Glibo, Popović 2, Topić, Kapović.

Trener: Milovan Čović.

Makarani su na gostovanju u Kranju kod Triglava izborili prvu ovosezonsku pobjede, a utakmicu su obilježili tri velika preokreta. Vaterpolisti Milovana Čovića dobro su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 2:6, a trio Popović, Kaleb i Vukić po dva su puta tresli mrežu domaćih. U drugoj četvrtini gosti kao da nisu ni bili na bazenu, Triglav ju je dobio sa 5:1 pa se na odmor otišlo neriješenim ishodom (7:7). Početkom nastavka Galeb odličnom igrom stječe visoku prednosti od 11:7 i tako dolazi na korak do osvajanja prvih bodova. Kaleb s dva, Vukić i Marinović s jednim pogotkom najzaslužniji su za novi blitzkrieg. U zadnjoj četvrtini domaći su fizički pali i nisu više imali snage za veću prijetnju gostima. Galeb MR u idućem će kolu imati priliku protiv pomlađene momčadi Cattara ponovi li igru iz Kranja upisati dvije pobjede zaredom što bi im donijelo plasman u gornji dio prvenstvene ljestvice.

Rezultati: Primorje EB – Solaris 10 : 14, Cattaro – POŠK 8 : 16, Medveščak – Zemun 8 : 9, Zadar 1952 – Nais 13 : 17, Triglav – Galeb MR 8 : 12, Radnički – Vojvodina 12 : 9.

Poredak: POŠK 6, Solaris 6, Radnički 6, Nais 3, Primorje EB 3, Vojvodina 3, Galeb MR 3, Zemun 3, Zadar 1952 3, Medveščak 0, Cattaro 0, Triglav 0