Prva NL ŽSD, 4. kolo

Zmaj   -   Poljičanin 1921     5   :   0       (1 : 0)

Makarska- Igralište na GSC-u. Gledatelja: 100.

Sudac: Drago Pavić (Dugi Rat).

Strijelci: 1:0 Gojak (22.), 2:0 Krištić (77. KU), 3:0 Rudelj (85.), 4:0 Rudelj (87.), 5:0 Vuksan (88.).

Zmaj: Brkulj, Lozina, Žižić, Krištić (Šarić od 81.), Rudelj, Gojak, Šalinović, Damir Rašić, Marić (od 27. Radić), Ivanda (od 61. Vuksan), Danijel Rašić.

Trener: Darko Dražić.

Poljičanin 1921: Marić, Čarić (od 46. M. Petričević), Čotić (od 81. Pirić), Bulić (od 66. Lisica), Muše, Ordulj, Ančić, Miketek, Š. Jurčić, L. Jurčić, F. Petričević.

Trener: Romeo Vulas.

Najbolji igrač: Antonio Rudelj (Zmaj).

Zmaj je serijom loših rezultata skliznuo pri samo dno prvenstvene ljestvice, pa su „crveni“ u utakmicu protiv Poljičanina ušli s podrazumijevajućim imperativom pobjede čiju slast nisu još osjetili u ovosezonskom prvenstvu. Pod vodstvom novog trenera Darka Dražića momčad Zmaja zaigrala je efikasnu i na koncu sa visokih 5:0 savladala Poljičanin iz Srinjina. Nakon uvodnog ispitivanja snaga domaći imali terensku nadmoć, no bez ozbiljnijih prijetnji za vratara gostiju Marića. Sredinom poluvremena Makarani slave vodstvo, Damir Rašić proigrao je Marića koji ubacuje pred vrata gostiju za Gojaka, a on je s desetak metara neobranjivo naciljao za 1:0. Poljičanin je uzvratio u 27. minuti preko F. Petričevića čiji udarac je blokirala obrana Zmaja. Nakon pola sata igre domaći su preko Kristića mogli udvostručiti prednost, njegov ne baš jak udarac glavom zaustavio je Marić. Slavlje domaćih igrača i njihovih malobrojnih navijača ponovilo se u 77. minuti, obrana gostiju prekršajem je zaustavila Vuksana u svom kaznenom prostoru. Glavni sudac se malo dvoumio ali je na intervenciju svog pomoćnika opravdano pokazao na bijelu točku, precizan s 11 metara bio je Krištić i tako rješio sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta. Golijadu je najavio mladi Rudelj u 85. minuti kada je sa 16-17 metara lob udarcem pospremio loptu u mrežu istrčalog vratara Marića. Dvije minute nakon toga već je bilo 4:0, Damir Rašić bio je asistent, a Rudelj strijelac. Točku na „i“ stavio je Zmajev džoker s Klupe Vuksan koji je tako zajedno s Rudeljem u tri minute izrešetao mrežu Poljičanina.Ova visoka pobjeda trebala bi biti veliki poticaj igračima Darka Dražića za daljnji tijek natjecanja te boljim igrama i rezultatima.