Galeb MR   -   Cattaro     14   :   7   (3 :0, 4:4, 3:1, 4:2).

Makarska. Bazen na GSC-u. Gledatelja: 50.

Suci: Siniša Matijašević i Leo Kuzmanić.

Galeb MR: Podrug, Kaleb 1, Tonković 3, Kuzmanić 1, Vukić 1, Sumić, Marinović 1, Rašić 1, Šarić 1, Glibo, Popović 5, Topić, Kapović.

Trener: Milovan Čović.

Vaterpolisti Galeb MR na domaćem su bazenu savladali goste iz kotorskog Cattaro rezultatom 14:7 i tako potvrdili da će u ovom prvenstvu imati značajnu ulogu. Već u prvoj četvrtini se vidjelo u kojem će smjeru ići utakmica, a pogodcima Kaleba, Vukića i Popovića domaći su poveli s 3:0. Jedini period igre u kojem je bilo neizvjesno bila je druga dionica igre koja je završila bez pobjednika. U nastavku su igrači Milovana Čovića zaigrali još bolje, a nakon što su u jednom trenutku imali vodstvo od 12:5 bilo je izvjesno da će bodovi ostati u Makarskoj. U zadnjoj četvrtini priliku su igrati dobili i igrači sa manjom minutažom, a prema prikazanom čini se da su ju i iskoristili. Najbolji pojedinac dvoboja bio je Boris Popović, a osim dobre igre bio je i najefikasniji (5) u redovima domaćih. Već u srijedu 9. listopada Makarani igraju u Rijeci protiv domaćeg Primorja, a u subotu 12. listopada domaćini su momčadi Zadra.

Rezultati: Solaris – Zadar 1952 17 : 10, Zemun – Radnički 5 : 11, POŠK – Primorje EB 10 : 12, Vojvodina – Triglav 14 : 8, Galeb MR – Cattaro 14 : 7, Nais – Medveščak 17 : 8

Poredak: Solaris 9, Radnički 9, Primorjr EB 6, Vojvodina 6, Galeb MR 6, POŠK 6, Nais 6, Zemun 3, Zadar 1952 3, Medveščak 0, Triglav 0, Cattaro 0