Opuzen   -   Kingtrade   26   :   23     (11 : 11)

Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković).

Opuzen: Obradović 4, Jelavić 4, Glaviškić 1, J. Tapalović, I. Prolić 6, Popović, J. Prović, Jarić, G. Tapalović, Bošković 6, Palinić 3, L. Drljepan 2, Talajić, V. Drljepan. Trener: Ivor Šimunović.

Kingtrade: Lozina 5, Lukin 1, Ivanić, Jurjević, Raffanelli 1, Rajčević 1, N. Urlić 1, Maslać, Brozović 6, Stakić 5, M. Urlić 3. Trener: Stipe Urlić.

Sedmerci: Opuzen 6/5, Kingtrade 3/2,

Rukometaši makarskog Kingtradea u prvom kolu novog prvenstva gostovali su u Opuzenu , a nakon neizvjesne igre na koncu su morali potpisati poraz. Goste je u početno vodstvo doveo Brozović u 2. minuti, a Palinić je u četvrtoj poravnao na 1:1. Sredinom prvog poluvremena domaći su poveli s 5:2, potom je uslijedio preokret i vodstvo Makarana od 6:7. Na odmor se otišlo neodlučnim ishodom (11:11). Početak nastavka pripao je igračaima Stipe Urlića, no njihova prednost nije dugo trajala. Igralo se gol za gol, a nijedan sastav nije imao opipljivu prednost. Sa izjednačenim rezultatom (22:22) ušlo se u finiš utakmice u kojem su se bolje snašli domaći rukometaši. Jelavić i Leon Drljepan pogodcima u zadnjoj minuti utakmice donjeli su startne bodove Opuzenu, a da je rezultat otišao na stranu Kingtradea nebi bilo nezasluženo. Prović i Bošković bili su najprecizniji kod domaćih, a Brozović, Stakić i Lozina postigli su najviše pogodaka za goste.