NOVO VRIJEME APFEL Na korak do plasmana među 16 u Ligi prvaka

UEFA Futsal Champions League 2019./2020.

Novo vrijeme Apfel   -   Leo     5   :   3   (1 : 1)

Makarska. Dvorana na GSC -u. Gledatelja: 1 000

Suci: Aleš Mocnik Perić (Slovenija) i Petar Radojčić (Srbija)

Strijelci: 0:1 Francisco De Campos (5.), 1:1 Kazazić (7.), 2:1 Bajrušović (22.), 3:1 Osredkar (25.), 3:2 Francisco De Campos (29.), 4:2 Osredkar (38.), 4:3 De Liz Mota (40.), 5:3 Osredkar (40.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Osredkar, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Sokol, Fideršek, Horvath, Babić. Trener: Tomislav Horvat.

Leo: Mkrtchyan, Muller Barboza, Dos Santos, Duio, Mashumyan, Pocaia, De Liz Mota, Uzunyan, Galstyan, Francisco De Campos, Karaptyan, Martins De Souza. Trener: Viacheslav Vladyushchenkov.

Najbolji igrač: Igor Osredkar.

Novo vrijeme Apfel je pobjedom nad prvakom Armenije Leom napravilo velik korak prema plasmanu u Elitnu futsal Lige prvaka. Dvorana na GSC-u je bila ispunjena navijačima, a među njima mogli su se vidjeti sadašnji i bivši predsjednik Hajduka Marin Brbić i Hrvoje Maleš, izbornik malonogometne reprezentacije Hrvatske Mato Stanković, bivši međunarodni nogometni sudac Stipe Glavina, trofejni trener Makarana Teo Strunje i mnogi drugi. I gosti su imali svoje navijače koji su bili dosta glasni, a koliko su domaći bili raspoloženi ne treba ni govoriti. Sama utakmica počela je otvorenom igrom s obje strane, a početne prigode imali su Kazazić i Bajrušević. Već u 3. minuti Kazazić se našao u idealnoj prigodi, no njegov udarac sjajnom obranom zaustavlja vratar gostiju. Nakon što su oduzeli loptu domaćim igračima De Souza je dodao za De Camposa koji sa 3-4 metara zabija za vodstvo armenskog prvaka. Domaći su poravnali rezultat dvije minute potom, Bajrušović je izveo udarac iz kuta da bi Kazazić kroz šumu nogu pospremio loptu u mrežu gostiju. Osredkar je zaprijetio u 11. minuti, obrana gostiju izbacuje loptu u korner. Početkom nastavka proključale su tribine dvorane kada je Bajrušović iz drugog pokušaja zakucao loptu u vrata Barboze. Novo vrijeme je povećalo prednost u 25. minuti, na dodavanje Pulinha Osredkar trese mrežu gostiju. Tek što se krenulo sa centra Musinov udarac zaustavlja vratnica Armenaca. De Campos zabija u 29. minuti zabija za 3:2 i donosi nadu gostima. Brazilac Lucas nije imao svoju večer, u 33. minuti promašio je prazna vrata gostiju. Gosti su nakon pola sata igre bili na pet prekršaja i od tada igraju sa letećim vratarom pokušavajući poravnati rezultat. Nakon jedne uspješne obrane domaći vratar i kapetan Bašković se ozlijedio i na vrata je stao Herceg. Iskusni Osredkar presjekao im je jednu loptu i iz svog dijela terena preciznim udarcem postavlja 4:2 u 38. minuti. Petnaestak sekundi prije kraja Leo smanjuje rezultat, iz slobodnog udarca s desetak metara De Liz Mota postiže pogodak za 4:3. Sa zvukom sirene Osredkar na opće oduševljenje navijača postiže hat trick za konačnih 5:3.

Nakon završetka utakmice nervozni gostiji pokušali su se fizički obračunati sa domaćim igračima, zahvaljujući brzoj intervenciji zaštitara i policije do većeg sukoba nije došlo.

Trener Novo vrijeme Apfela: “Ovo što je momčad pokazala bilo je nešto posebno i zato im svaka čast. Leo je bio izuzetno težak i kvalitetan protivnik, no naši igrači su pokazali da su top u svim segmentima”. Potom je nastavio – U drugom poluvremenu oni su pali, a mi smo se dizali i nismo posustajali, bilo bi neporavedno da nismo pobijedili. Novom vremenu je sada i bod dosta protiv Shkupija – Pustimo matematiku, opet ćemo igrati na pobjedu jer mi ne znamo drukčije. Od početka dvoboja idemo po tri nova boda.

U petak 12. listopada u dvorani na GSC-u s početkom u 18 sati sastaju se Omonia i Leo, u 20.30 igraju Novo vrijeme Apfel i Shkupi.

Rezultati: Shkupi – Omonia   7 : 4, Novo vrijeme Apfel   -   Leo   5 : 3

Poredak. Novo vrijeme Apfel   6,   Leo   3,  Shkupi   3, Omonia 0.