NOVO VRIJEME APFEL U Elitnoj rundi Lige prvaka

UEFA Futsal Champions League 2019/2020

Novo vrijeme Apfel   -   Shkupi     4   :   2   (2 : 1)

Makarska. Dvorana na GSC-u. Gledatelja: 1 000.

Suci: Cedric Pelissier (Francuska) i Aleš Mocnik Peric (Slovenija).

Strijelci: 1:0 Osredkar (7.), 2:0 Babić (16.), 2:1 Gligorov (18.), 3:1 Musinov (28.), 4:1 Babić (32.), 4:2 Leveski (39.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Lucas, Osredkar, Bajrušović, Musinov, Herceg, Pulinho, Pašalić, Sokol, Kazazić, Fideršek, Horvath, Babić.

Trener: Tomislav Horvat

Shkupi: Berisha, Leveski, Fazilu, Sulejman, Ceka, Jakupi, Gligorov, Petrović, Seferi, Alimi, Dimovski.

Trener: Zoran Lekić.

Najbolji igrač: Marin Musinov.

U zadnjem dvoboju skupine 6 Glavne runde UEFA Futsal Lige prvaka Novo vrijeme Apfel je pred svojim navijačima pobijedilo prvaka Sjeverne Makedonije Skhupia rezultatom 4:2 i tako se drugu godinu zaredom plasiralo u Elitnu rundu futsal Lige prvaka.

Od početka utakmice domaći su krenuli napadačkom igrom u želji da što prije postignu pogodak, no udarce Musinova i Lucasa obranio je vratar Berisha. Gosti su se uglavnom branili i nisu bili opasni po vrata Hercega. U sedmoj minuti Novo vrijeme Apfel dolazi u početno vodstvo, Bajrušović je izveo udarac iz kuta, a Musinov dodao za Osredkara koji loptu šalje u mrežu Shkupia. Gosti su igrali sa vratarom-igračem, a upravo je njihov vratar Berisha uputio prvi ozbiljan udarac u okvir domaćih vrata. Nakratko je zaiskrilo među igračima u 13. minuti, a suci su sve brzo primirili. Potom su u prigodama bili Lucas i Fideršek, ali su bili neprecizni. Makarani su u 16. minuti podebljali prednost, Pulinho je oduzeo loptu gostima i poslužio Babića koji gotovo sa centra pogađa prazna vrata Berishe. Pred odlazak na odmor Gligorov je poentirao za 2:1. Početkom nastavka šutove Lucasa i Bajruševića obranio je najbolji u redovima gostiju vratar Berisha. Neizvjesnost što se tiče rezultata nestala je u 28. minuti kada je Musinov zabio za 3:1. Raspoloženi Babić postiže svoj drugi pogodak u 32. minuti kada snažnim udarcem sa 10-11 metara zakucava loptu u desni gornji kut vrata Shkupia. Makedonci su pred kraj susreta preko Leveskia postavili konačnih 4:2.

Tomislav Horvat je nakon prolaza među 16 u Ligi prvaka istaknuo: -Susret protiv Shkupia je bio težak više zbog psihičkog momenta jer smo bili preumorni. Pred kraj prvog poluvremena smo bili nepotrebno nervozni i tako omogućili gostima da postignu zgoditak, u poluvremenu smo se međutim smirili. Na nama je bio veliki teret, ali su ga igrači vrhunski iznijeli. O ne igranju Kazazića i Baškovića je kazao: – Lakše su ozlijeđeni i nije ih bilo potrebe uvoditi u igru jer mi imamo dugu klupu. A o nastupima u Elitnoj rundi Lige prvaka kaže: – Sigurno je da bih volio da ostvarimo barem jednu pobjedu, ali je izvjesno da ne možemo do final-foura. Očekujem da ćemo napraviti iskorak , osvojiti pokoji bod i pokazati da nam je tamo mjesto.

Trener Shkupia Zoran Lekić: – Prvog dana na presici sam rekao da je Novo vrijeme Apfel veliki favorit, a da mi očekujemo barem jednu pobjedu. Makaranima u daljnjem natjecanju želim još bolje uspjehe. Obzirom na uvjete pružili smo koliko smo mogli, a ovo nam je bila jedna od slabijih utakmica na turniru.

Leo – Omonia 6 : 5, Novo vrijeme Apfel   -   Shkupi   4   :   2

Konačni poredak: Novo vrijeme Apfel   9, Leo 6, Shkupi 3, Omonia 0