TRIGLAV A 2 VATERPOLO LIGA Umor i putovanje ostavilo Galeb bez šanse

Nakon utakmica četvrtfinala kupa Hrvatske vaterpolisti Galeba morali su na put do Niša dug 1100 km. Unatoč svemu gosti su preko Popovića u dvoboju s Naisom poveli s 1:0. Nakon što su domaći poravnali rezultat Popović je ponovo zabio za 1:2, a do kraja prve četvrtine domaći su uspjeli preokrenuti rezultat. Druga četvrtina bila je najbolji period igre vaterpolista Milovana Čovića koji su je dobili s 3:2. Na odmor se tako otišlo izjednačenim rezultatom (5:5). U trećoj četvrtini Nais odlazi na plus tri, a neizvjesnost je najavio Marinović početkom četvrte kada je smanjio na 9:8. Potom je postalo vruće na Čairu, a da su Makarani bolje koristili igrača više mogli su proći bolje. Galebu su u Nišu nedostajali ponajbolji igrač Vukić, Sumić i vratar Podrug kojega je nakon duge pauze dobro zamijenio Matić.

Nais – Galeb   13   :   9     (3:2, 2:3, 4:2, 4:2)

Galeb MR: Matić, Kaleb 2, Kuzmanić, Tonković 2, Sumić, Marinović 1, Rašić, Šarić, Glibo, Popović 4, Topić.

Trener: Milovan Čović.

Rezultati 6. kola: Solaris – POŠK 15 – 9, Cattaro – Radnički 3 : 17, Medveščak – Triglav 17 : 6, Nais – Galeb MR 13 : 9, Primorje EB – Zemun 19 : 7, Zadar 1952 – Vojvodina-odgođeno.

Poredak: Radnički 18, Solaris 18, Primorje EB 15, Nais 12, Vojvodina 9, Galeb MR 9, Zemun 9, Zadar 1952 3, Medveščak 3, Cattaro 0, Triglav 0.

U idućem kolu Galeb MR je domaćin Solarisu, utakmica se igra 26. listopada.