ZAVRŠEN MALI ZMAJ 2019. Slavili Stari aerodrom, Dinamo i Sarajevo, od domaćina najbolji U-14

HNK Zmaj je bio organizator i domaćin, a Grad Makarska pokrovitelj, jedanaestog po redu Međunarodnog nogometnog turnira za mlade nogometaše Mali Zmaj 2019. Na četverodnevnom turniru nastupila su 43 kluba s 86 selekcija iz šest zemalja (Hrvatske, Češke, BiH, Crne Gore, Slovenije, Srbije), a na terenima Gradskog sportskog centra u Makarskoj te travnjacima u Baškoj Vodi i Tučepima odigrano je 188 utakmica. Preko 1300 mladih nogometaša imalo je priliku pokazati svoje nogometne vještine, a mnogi od njih u dogledno vrijeme sigurno će nastupiti i za seniorske momčadi svojih klubova. Najtalentiraniji će sigurno zaigrati za neku od selekcija svojih država. Za primijetiti je da su na ovogodišnjem turniru dobre rezultate ostvarili neki od, nazovimo ih, manjih klubova (Lučko, Kustošija, Stari aerodrom), što je pokazatelj da se i njima radi kvalitetno. Iznenađenje je i to što mladi nogometaši Hajduka nisu osvojili ni jedno prvo mjesto, a to su od njih očekivali njihovi brojni navijači. Nakon što su završile finalne utakmice u sve tri kategorije pehare i medalje kapetanima najuspješnijih momčadi uručili su predsjednik Zmaja dr. Marko Ožić-Bebek, direktor Ivan Rašić i zamjenik gradonačelnika Makarske Dražen Nemčić.

Po završetku turnira voditelj Zmajeve škole nogometa prof. Darko Vlatković je kazao: – Bio je ovo najbolji i najkvalitetniji Mali Zmaj do sada. Na turniru su nastupila 43 kluba sa 86 selekcija iz šest zemalja, a to turnir čini jednim od najboljih u ovom dijelu Europe. Više od 1300 mladih nogometaša te sigurno još toliko roditelja i ostalih ljubitelja najljepše igre na svijetu uživalo je četiri dana u Makarskoj i na Makarskoj rivijeri. Prekrasno vrijeme te iznimno kvalitetni uvjeti za igru na GSC u Makarskoj i na igralištima u Baškoj Vodi i Tučepima omogućili su igranje izuzetno lijepog nogometa. Pregršt talentiranih nogometaša pokazalo je svoju igračku raskoš te su priuštili svojim navijačima i trenerima nezaboravne nogometne trenutke. Čestitam svim sudionicima, a posebno najboljim u svojim kategorijama Starom aerodrom, Dinamu i Sarajevu. Hvala svima koji su omogućili održavanje ove velike sportske manifestacije, Gradu Makarskoj kao pokrovitelju, ravnatelju GSC-a Jošku Kosoviću sa svojim timom, HNK Jadranu i NK Uraniji, svim medijima koji su nas pratili kroz turnir, te svim sponzorima. Hvala predsjedniku i direktoru kluba Marku Ožiću-Bebeku, Ivanu Rašiću, direktoru turnira Petru Talajiću te svim trenerima našeg kluba. Pehari i medalje otputovali su prema Splitu, Zagrebu, Pragu, Podgorici, Sarajevu. Nema boljeg poziva za naredni turnir, a Zmaj je pokazao kako kroz nogomet Makarska postaje nezaobilazna sportsko-turistička destinacija za posjetitelje iz cijele Europe. Od Zmajevih nada najbolje rezultate ostvarili su dječaci Ivana Carevića u kategoriji U-14, bili su prvi u svojoj grupi odigravši 0:0 protiv Dinama. U 1/8 finala su izgubili protiv pobjednika turnira Sarajeva s 1:0  – na kraju će Vlatković.

U 9 za 3. mjesto:

Kustošija – Vrapče 2 : 0, Finale: Stari aerodrom – Domžale 3 : 2

Poredak: Stari aerodrom (Podgorica), Domžale, Kustošija (Zagreb), Vrapče (Zagreb)

U 11, za 3. mjesto: Slavija – Stari aerodrom 4 : 2, Finale: Dinamo – Hajduk   5 : 0

Poredak: Dinamo, Hajduk, Stari aerodrom, Slavia (Prag).

U 14 , za 3. mjesto: Lučko – Slavia 1 : 0, Finale: Sarajevo – Ilirija 1 : 0

Poredak: Sarajevo, Ilirija (Ljubljana), Lučko, Slavia (Prag).