FUTSAL Makarani nastavili pobjednički niz

Prva HMNL 4. kolo

Novo vrijeme Apfel   -   Universitas     5   :   2   (3 : 0)

Makarska. Dvorana na GSC. Gledatelja: 650.

Suci: Josip Dujmić (Jurdani) i Sendi Soldatić (Potpićan).

Strijelci: 1:0 Osredkar (8.), 2:0 Kazazić (12.), 3:0 Osredkar (14.), 4:0 Lucas (25.), 5:0 Kazazić (29.), 5:1 Kovačić (32.), 5:2 Taći (32.).

Najbolji igrač: Vedran Kazazić (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Da Silva Anderson, Lucas, Osredkar, Bajrušović, Pašalić, Sokol, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Fideršek, Horvath, Babić.

Universitas: Stojkić, Trivković, Crnjac, Rađa, Juretić, Mijić, Gotovac, Kovačić, Taći, A. Peša, Grubelić, D. Peša, Moro.

Malonogometaši Novo vrijeme Apfela opravdali su ulogu favorita u susretu sa splitskim „studentima“ proslavivši s uvjerljivih 5:2, a s novim bodovima i dalje su na čelu prvenstvene tablice. Makarski malonogometaši tako su upisali tridesetu pobjedu zaredom na domaćem terenu, a kako sada stvari stoje stroj ispod Biokova bit će teško zaustaviti. Početak utakmice protekao je u otvorenoj igri domaćih i gostiju, a prvu izglednu prigodu imao je Lucas u 2. minuti. Splićani su uzvratili preko Mora u 4. minuti, no njegov udarac nije bio precizan. Brazilac Lucas u istoj je minuti imao novu prigodu, ali je bio neprecizan. Vratar gostiju Stojkić istakao se u 5. minuti kada je zaustavio snažan šut Fideršeka sa 6-7 metara. Dvorana na GSC-u proključala je u 8. minuti kada su domaći poveli s 1:0, ubačenu loptu iz auta prihvatio je Odsredkar i snažnim udarcem s osam metara matirao nemoćnog Stojkića. Polovinom poluvremena Trivković je pokušao iznenaditi Hercega, domaći vratar bio je međutim na visini zadatka. Novo vrijeme Apfel je podebljalo prednost u 12. minuti, na dodavanje Lucasa Kazazić je pospremio loptu iza leđa gostujućeg vratara. Osredkar je u 18. minuti mogao do hat-tricka, a Moro do pogotka, vratari Stojkić i Herceg bili su sigurni. Svega nekoliko sekundi prije odlaska na odmor Kazazić je zatresao vratnicu gostiju. I u nastavku se nastavilo sa napadačkom igrom, pokušaj Gotovca u 24. minuti zaustavio je Herceg. Lucas je u 25. prevario vratara Stojkića i povećao na 4:0. Kazazić se drugi put upisao u listu strijelaca u 29. minuti, a gledatelji su ovacijama pozdravili svog ljubimca. Trener Tomislav Horvat dao je priliku igrati onima sa manjom minutažom (Sokol, Pašalić, Andrijašević, Buljan, Horvath), ali je nisu najbolje iskoristili. U tom vremenu gosti u jednoj minuti preko Kovačića i Taćija zabijaju dva pogotka. Trener domaćih na parket vratio udarne igrače koji su do kraja dvoboja bez većih problema sačuvali stečenu prednost.

Rezultati i poredak

Rezultati 4. kola: Split – Uspinjača Gimka 2 : 2, Futsal Dinamo – Crnica 4 : 0, Alumnus – Vrgorac 8 : 5, Novo vrijeme Apfel – Universitas 5 : 2, Olmissum – Square 5 : 0.

Poredak: Novo vrijeme Apfel   12, Olmissum 9, Alumnus 7, Square 7, Crnica 6, Universitas 6, Futsal Dinamo 4, Vrgorac 3, Uspinjača Gimka 2, Split 1.

Iduće kolo: Uspinjača Gimka – Novo vrijeme Apfel