GALEB MR Propustili osvojiti bod u Splitu

POŠK   -   Galeb MR     15   :   13     (4:5, 2:1, 4:3, 5:4)

POŠK: Bratim, Bezić 2, Erak, Maras 1, A. Divković, Antonijević 2, Prižmić, Radan, Penava 6, M. Divković 1,Knežević 2, Sunara, Vuleta 1.

Trener: Mirsad Zajmović.

Galeb MR: Podrug, Kaleb 6, Tonković, Kuzmanić, Vukić 3, Sumić 1, Marinović 2, Rašić, Glibo, Popović 1, Topić, Kapović.

Trener: Milovan Čović.

Na gostovanju kod trećeg po snazi, a u prošlosti i prvog splitskog vaterpolo kluba POŠK-a, makarski Galeb bio je blizu pozitivnog rezultata. Iako je obrana domaćih i gostiju bila propusna otvaranje susreta pripalo je igračima Milovana Čovića. Makarani nikako nisu mogli uhvatiti duži period dobre igre, to su iskoristili domaći i drugu četvrtinu dobili s 2:1. Tako se na odmor otišlo neriješenim (6:6) rezultatom. U nastavku su Splićani preokrenuli rezultat, a posebno raspoložen u njihovim redovima bio je Jerko Penava. Ni Kaleb kod gostiju nije bio ništa lošiji, na koncu so oba postigli po 6 pogodaka. Penava je međutim imao bolju podršku suigrača od Kaleba, a poslije se to pokazalo kao presudno za osvajanje bodova. Splitski susret bio je dvoboj dvaju napada, a onaj POŠK-ov bio je bolji. U ovoj sezoni Galebova igra je znatno kvalitetnija nego lani, no za veći domet trebali bi popraviti igru u obrani.

Rezultati: Medveščak – Cattaro 17 : 11, POŠK – Galeb MR 15 : 13, Solaris – Vojvodina 12 : 9, Zadar 1952 – Radnički 8 : 16, Primorje EB – Triglav 22 : 9, Nais – Zemun 13 : 13.

Poredak: Radnički 24, Solaris 24, Primorje EB 18, POŠK 15, Vojvodina 15, Nais 13, Zemun 13, Galeb MR 9, Medveščak 6, Zadar 1952 3, Cattaro 3, Triglav 0.

Iduće kolo: Galeb MR – Medveščak, utakmica će biti odigrana 9. studenoga.