Prva HMNL, 5. kolo

Uspinjača Gimka – Novo vrijeme Apfel       1   :   4   (0 : 2)

Zagreb. SD Trešnjevka. Gledatelja: 200.

Suci: Nikola Jelić i Dino Kramar (oba Varaždin).

Strijelci: 0:1 Bajrušović (3.), 0:2 Kazazić (11.), 0:3 Kazazić (22.), 1:3 Pandurović (30.), 1:4 Herceg (40.).

Najbolji igrač: Vedran Kazazić (Novo vrijeme Apfel).

Uspinjača Gimka: Vuković, Gudasić, Uremović, Toth, Pandurević, Obšivač, Postružin, Čirjak, Koturević, Nimac, Piplica.

Trener: Marinko Mavrović.

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Da Silva, De Santana Brito, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Andrijašević, Fideršek, Horvath, Babić, Bašković.

Trener: Tomislav Horvat.

Makarani su nastavili pobjednički niz i jedina su momčad lige sa stopostotnim učinkom nakon pet odigranih kola. Novo vrijeme Apfel je u popularnoj Kutiji šibica bolje otvorilo utakmicu, a iskusni Duje Bajrušović u 3. minuti je zabio za 0:1. Potom su gosti imali još nekoliko prigoda koje nisu uspjeli realizirati, a za to je najzaslužniji domaći vratar Vuković. Vedran Kazazić podebljao je vodstvo gostiju u 11. minuti kada je naciljao mrežu Uspinjače. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao, a početak nastavka također je bio uspješan za igrače Tomislava Horvata. Kazazić se u 22. minuti po drugi put upisao u listu strijelaca i povećao na 0:3. Nakon pola sata igre Pandurević je donio malu nadu domaćim kada je zabio za 1:3. Pred kraj utakmice Uspinjača je pokušala sa letećim vratarom promijeniti rezultat, takvu igru kaznio je gostujući vratar Jakša Herceg koji je sa svojih vrata pogodio za konačnih 1:4.

Rezultati: Universitas – Alumnus 4 : 0, Crnica – Olmissum 4 : 1, Uspinjača Gimka – Novo vrijeme Apfel 1 : 4, Square – Split 6 : 3, Vrgorac – Futsal Dinamo 5 : 3.

Poredak: Novo vrijeme Apfel 15, Square 10, Olmissum 9, Universitas 9, Crnica 9, Alumnus 7, Futsal Dinamo 5, Vrgorac 4, Uspinjača Gimka 2, Split 1.