PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA Zmaj treći, OSK i dalje vodeći

Nakon odigranog 10. kola Prve županijske lige OSK iz Otoka i dalje je na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, a veliki pomak napravili su nogometaši Zmaja koji su sa osmog došli na treće mjesto. Makarani su u izuzetno važnom dvoboju na svom terenu sa minimalnim rezultatom (1:0) savladali Gusare sa Cetine. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka Danijel Rašić euro pogotkom donio je svojoj momčadi tri boda koja su ih doveli na treću poziciju. Tri uzastopne pobjede igračima Darka Dražića donijele su potrebno samopouzdanje, a kvaliteta nikad nije ni bila upitna. Orkan je na svom travnjaku u Dugom Ratu dočekao vodeći OSK iz Otoka, a nakon završenog prvog poluvremena domaći su imali prednost od 2:0. U nastavku su gosti napravili veliki preokret i slavili sa 2:4, a za to je najzaslužniji igrač gostiju Vučemilović-Alegić. Tučepski Jadran je na gostovanju kod Mladosti u Prološcu bio blizu osvajanju punog plijena, a domaći su se spasili poraza u zadnjoj minuti utakmice. Jadranaši su poveli preko Radića s 1:0, domaći su izjednačili i poveli s 2:1. Novi blitzkrieg režirali su bijeli sa Slatine koji su pogodcima džokera sa klupe Jovića i Jonjića imali do zadnje minute 2:3. Imotski je u svom Gospinu docu nakon dobre igre slavio protiv Postira, a Mario Šimić bio je trostruki strijelac za domaće. Primorac je u Stobreču porazio Jadran iz Kaštel Sućurca i tako prekinuo niz poraza, a u susjedskom derbiju Omladinac i GOŠK osvojili su po bod. Istim rezultatom završila je utakmica između fenjeraša Poljičanina i susjeda mu sa tablice Mračaja. Runovićani su do boda došli pogotkom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Bilo je ovo kolo u kojem su se iskazali napadači, na sedam utakmica postigli su 28 pogodaka što daje prosjek od četiri pogotka po utakmici. U idućem kolu u Otoku će se odigrati derbi prvog dijela prvenstva, vodeći OSK domaćin je trećem Zmaju. Ako „crveni“ postignu pozitivan rezultat utrka za jesenski naslov, bila bi potpuno otvorena.

Rezultati: Zmaj – Omiš 1 : 0, Orkan – OSK 2 : 4, Mladost – Jadran T 3 : 3, Imotski – Postira Sardi 4 : 1, GOŠK – Omladinac 1 : 1, Primorac – Jadran KS 4 : 2, Poljičanin 1921 – Mračaj 1 : 1.

Poredak: OSK 22, Mladost 19, Zmaj 15, Postira Sardi 15, GOŠK 14, Jadran KS 14, Imotski 14 , Orkan 14, Omiš 13, Jadran T 13, Primorac 12, Omladinac 10, Mračaj 9, Poljičanin 1921 7.

Imotski i Mračaj imaju utakmicu manje, a njihov međusobni dvoboj odgođen je radi tragične smrti dva mlada nogometaša Mračaja.