ZMAJ U OTOKU Osvojili jedan bod, izgubili dva

Prva Županijska nogometna liga, 11. kolo

OSK   -   Zmaj         2   :   2   (0 : 0)

Otok. Igralište Golo Brdo. Gledatelja: 120..

Sudac: Ante Sočo (Stobreć).

Strijelci: 0:1 Krištić (51. -KU), 0:2 Antunović (68.), 1:2 Vučemilović-Alegić (90.), 2:2 Matijašević (90.).

OSK: Cvrlje, Buljan (od 76. Matijašević), M. Bašić, I. Bašić, Marković, Domazet (od 51. Ljubas), Plavša, Labrović, Vučemilović-Alegić, Ajduković, Bitunjac (od 51. Katić).

Zmaj: Brkulj, Rakić (od 62. I. Rašić), Mravičić, Lozina, Žižić, Serdarević, Krištić (od 67. Brnić), Šalinović, Antunović (od 81. Gojak), Damir Rašić, Danijel Rašić.

Najbolji igrač: Jure Matijašević.

U derbiju momčadi koje se bore za vrh prvenstvene ljestvice u Otoku su domaći OSK i makarski Zmaj podijelili bodove odigravši 2:2. Prvo poluvrijeme donijelo je veći posjed lopte gostima, no to igračima Darka Dražića nije donijelo rezultatsku prednost. Na kraju se na odmor otišlo bez pogodaka, a Makarani su pokazali da se u Otok nisu došli braniti. U nastavak su igrači Zmaja ušli još odlučnije, te tražili način kako doći do prednosti. U 51. minuti obrana domaćih srušila je u svom kaznenom prostoru Krištića, a sudac Sočo opravdano je pokazao na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je igrač nad kojim je i napravljen prekršaj (Krištić) i doveo goste u početnu prednost. Domaći su potom u nekoliko navrata zaprijetili vrataru Brkulju, međutim njihovi udarci završavaju u njegovim rukama ili pokraj njegovih vrata. Antunović je u 68. minuti savladao domaćeg vratara Cvrlju i tako podebljao prednost svoje momčadi. Nakon izlaska iz igre Krištića i Antunovića kao da je nestalo pritiska na zadnju liniju domaćih, ali se ipak činilo da povratak domaćih nije moguć. Tako je izgledalo sve do sudačke nadoknade vremena u kojoj su domaći napravili veliki preokret. Vučemilović-Alegić iskoristio je neopreznost gostujuće obrane i u prvoj minuti nadoknade zabio za 1:2 i tako vratio nadu svojoj momčadi. I tu nije bio kraj uzbuđenja, domaći su na samom isteku susreta tražili kazneni udarac nakon dvoboja u kaznenom prostoru gostiju. Tako nije mislio sudac Šočo koji je dosudio udarac iz kuta za OSK. I onda u šokantnoj završnici domaći dolaze do poravnanja, nakon što je ubačenu loptu primio đoker sa klupe domaćih Matijašević i glavom je pospremio u mrežu Brkulja nastalo je veliko slavlje Otočana.

Ivan Rašić kapetan Zmaja Da smo iskoristili još jednu od brojnih prigoda koje smo imali domaći se ne bi vratili u život. Nogomet je međutim nepredvidiv, koji put ti da, a koji uzme. I na ovoj utakmici sam se uvjerio da mi imamo najbolju momčad lige, a do kraja prvenstva to ćemo i dokazati.