PRVA ŽNL U Omišu napali suca

U 11 kolu 1. ŽNL dogodio se prvi veći ovosezonski incident nakon utakmice između Omiša i Mladosti iz Prološca. Nezadovoljni rezultatom i suđenjem na ulasku u svlačionice udaren je glavni sudac Srećko Pleština iz Klisa. Po navodu delegata utakmice Denisa Abramca šakom u glavu udario ga je Damir Mladinov, također nogometni sudac. Mladost je bila na igralištu Anđelko Marušić-Ferata tri puta u vodstvu i bila je bliža pobjedi. Pred kraj dvoboja džoker s klupe Omiša zabio je za 3:3. Zmaj je u Otoku sve do nadoknade vremena imao vodstvo od 0:2, a kao i na nekoliko dosadašnjih utakmica nije uspio zadržati prednost. OSK je osvojenim bodom i dalje vodeća momčad lige, Makarani su sa trećeg mjesta skliznuli na šesto. Tučepski Jadran na Slatini je bio bolji od prošlosezonskog trećeligaša Imotskog, Belajić je pogodcima u prvom poluvremenu donio igračima Jure Karabatića tri vrijedna boda. Kaštelanski derbi između Jadrana i GOŠK-a pripao je Sućuranima, pogodak vrijedan tri boda postigao je Grubišić u 21. minuti. Mračaj je u Runoviću došao do novih bodova savladavši Primorac iz Stobreča s 2:0. Orkan je nakon dva poraza na domaćem terenu iznenadio Omladinac u Vranjicu te se sa tri osvojena boda probio na četvrto mjesto prvenstvene tablice. Utakmica između Postira i Poljičanina je odgođena.

Omiš – Mladost 3 : 3, OSK – Zmaj 2 : 2, Jadran T – Imotski 2 : 0, Jadran KS – GOŠK 1 : 0, Mračaj – Primorac 2 : 0, Omladinac – Orkan 1 : 3.

Poredak: OSK 23, Mladost 20, Jadran KS 17, Orkan 17, Jadran T 16, Zmaj 16, Postira S 15, Omiš 14, GOŠK 14, Imotski 14, Primorac 12, Mračaj 12, Omladinac 10, Poljičanin 1921 7

Iduće kolo: Zmaj – Omladinac, utakmica se igra u subotu 23. studenog na GSC- u.