Prva ŽNL, 12. kolo

Zmaj   -   Omladinac       6   :   0       (6 : 0)

Makarska. Igralište na GSC. Gledatelja: 120.

Sudac: Drago Pavić (Dugi Rat) 7.

Strijelci: 1:0 Krištić (7.), 2:0 Vuksan (10.), 3:0 Krištić (18. KU), 4:0 Krištić (18.), 5:0 Vuksan (20.), 6:0 Mravičoć (31.).

Zmaj: Brkulj -, Rakić 7, Lozina 7, Žižić 6,5 (od 53. Radić 7), Serdarević 7, Krištić 8,5, Šalinović 7, Šarić – (od 23. Mravičić 7,5), Damir Rašić 7,5, Vuksan 8, Danijel Rašić 8. Trener: Darko Dražić.

Omladinac: Puharić 5, Ćopo 5, Lozić 5,5, Podrug 5, Šimić 5, Katić 5, Biskupović 5, Nerlović 5,5, Bilojelić – (od 23. Grabar 5), Vrgoč 5 (od 46. Gagić 5), Vrdoljak 5 (od 75. Radić -). Trener: Vinko Marača.

Najbolji igrač: Miroslav Krištić (Zmaj).

Za dobru igru i visoku pobjedu nad Omladincem iz Vranjica nogometaši Zmaja zaslužili su veliki pljesak, a s novoosvojenim bodovima vodećim na tablici OSK-u i Mladosti približili su se na četiri boda. Domaći su dobro otvorili utakmicu, dok se to ne može reći za goste koji su u razmaku od 7. do 31. minute primili šest pogodaka. Mrežu vratara Puharića načeo je Krištić u 7. minuti, a tri minute potom Vuksan je povećao na 2:0. Obrana Omladinca prekršajem je zaustavila Danijela Rašića u svom kaznenom prostoru pa sucu Paviću nije preostalo drugo nego pokazati na bijelu točku. Loptu je uzeo Krištić i prepun samopouzdanja poslao loptu u mrežu nemoćnog Puharića. Tek što su krenuli sa centra gosti su izgubili loptu koja je došla do Krištića koji ju preciznim i odmjerenim udarcem posprema u vrata gostiju za 3:0 i svoj hat-trick. Vižljasti Vuksan solo prodor završava preciznim udarcem za 4:0, nogometaši Darka Dražića tako su u tri minute postigli tri pogotka što se zaista rijetko događa. Golijadu je završio mladi Teo Mravičić koji u 31. minuti postiže svoj prvijenac u dresu Zmaja. U nastavku su zadovoljni visokom prednošću domaći igrali opuštenije, a gosti su donekle popravili katastrofalnu igru iz prvog poluvremena. Mreže se više nisu tresle iako je prilika za to bilo na obje strane.