RAGBI Uspješan nastup mladih ragbijaša Makarske rivijere

Na travnjaku GSC-a u Makarskoj odigrano je 2. kolo ragbi Kupa Dalmacije za mlađe uzrasne kategorije ( U-6, U-8, U-10, U-12), a na turniru je nastupilo dvjestotinjak mladih ragbijašica i ragbijaša podijeljenih u četiri kategorije. Pored domaćina Makarske rivijere nastupili su RK Nada iz Splita, RK Sinj, RK Brač, RK Invictus (Dubrovnik) te van konkurencije Čelik iz Zenice.

Iako rezultat nije primarni fokus trenera ovih kategorija koji u sklopu gent intro rugby programe rade na omasovljenju ovog sporta, ipak je zabilježen uspješan nastup domaćih ragbi nada. Najveći uspjeh tako su postigli djevojčice i dječaci domaćeg kluba u kategoriji U-12 osvajanjem prvog mjesta pobijedivši Čelik s 4:0, Invictus 6:1, Sinj 7:0 te Nadu 2:1. U kategoriji niže (U-10) domaći sastav osvojio je drugo mjesto, dok su u kategoriji U- 8 bili treći. Oni najmlađi (U-6) osvojili su drugo mjesto. Najvažniji dio svakog ragbijaškog okupljanja je poznato treće poluvrijeme, a to je okupljanje svih sudionika turnira. A Makarska rivijera je i ovog puta uz veliku pomoć roditelja i prijatelja kluba pokazala kako je vrhunski domaćin. U sklopu zajedničkog druženja podijeljeni su pehari te medalje koje su mališanima poticaj za nastavak treninga i truda na terenu. Idućeg vikenda finalno kolo Kupa Dalmacije u ragbiju igra se u Sinju, a nakon toga mlade ragbijašice i ragbijaši nastavljaju sa pripremama za bogato proljeće 2020. godine.