JESEN OSK-u Zmaj i Jadran Tučepi dijele treće mjesto

JESEN OSK-u  Zmaj i Jadran Tučepi dijele treće mjesto
Prva ŽNL, 13. kolo

Nakon trinaest odigranih kola završen je jesenski dio prvenstva Prve ŽNL, a prvo mjesto pripalo je igračima OSK-a iz Otoka. Otočani su tako postali najugodnije iznenađenje jesenskog dijela natjecanja kao i Mladost iz Prološca koja je postala viceprvak. Zmaj i Jadran iz Tučepi dijele treće mjesto i po svemu sudeći ova četiri kluba u nastavku prvenstva vodit će veliku borbo za osvajanje prvog mjesta i ulazak u treći nogometni rang. Makarani su napravili velik posao pobjedom nad Jadranom u Kaštel Sućurcu, igrači Darka Dražića nakon lošeg starta napravili su sjajan rezultat u finišu prvenstva. Jadran je u Tučepima savladao prošlosezonskog trećeligaša Primorca iz Stobreća sa 4:0, dvostruki strijelac bio je Radić dok su Koštić i Divić postigli po jedan pogodak. U derbiju kola OSK je u Otoku savladao Mladost sa visokih 4:1, najzaslužniji za nove bodove koji su OSK-u donijeli prvo mjesto bio je dvostruki strijelac Ljubas. Imotski je u Gospinu docu napunio mrežu fenjeraša iz Srinjina, Mario Šimić pet je puta tresao mrežu Poljičanina. Tihomir Vodanović donio je Mračaju tri boda sa kojima su novaci u ligi pobjegli sa začelja tablice, Postire su na domaćem travnjaku pogotkom Eterovića u sudačkoj nadoknadi osvojili vrijedne bodove sa kojima se nalaze u gornjem djelu prvenstvene ljestvice. Omladinac je u Vranjicu savladao Omiš i prekinuo niz poraza, pogodak vrijedan tri boda postigao je Radić na kraju prvog poluvremena. Ovo kolo proteklo je u znaku domaćih momčadi koje su ubilježile šest pobjeda, jedino je Zmaj slavio u gostima.

Jadran KS – Zmaj 1 : 2, Jadran T – Primorac 4 : 0, OSK – Mladost 4 : 1, Imotski – Poljičanin 7 : 0, Mračaj – Orkan 1 : 0, Postira S – Gošk 2 : 1, Omladinac – Omiš 1 : 0

OSK 26, Mladost 23, Jadran T 22, Zmaj 22, Orkan 20, Postira S 18, Omiš 17, GOŠK 17, Jadran KS 17, Imotski 17, Primorac 15, Mračaj 15, Omladinac 13, Poljičanin 7.

Prvenstvo bi se trebalo nastaviti početkom ožujka 2020. godine.