Novo vrijeme Apfel   -   Olmissum       2   :   0     (1 : 0)

Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin).

Strijelci: 1:0 Bajrušović (19.), 2: 0 Lucas (39.).

Najbolji igrač:De Santana Brito Lucas Vinicius (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Vuković, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Horvath, Babić, Bašković.

Olmissum: Luketin, Kustura, Bardov, Mišerda, Pavić, Horvat, Juretić, Perišić, Marić, Jurić, Kolobarić, Sekulić, Bilandžić, Baučić.

U derbiju 8. kola 1. HMNL i jednom od dalmatinskih derbija Novo vrijeme Apfel je u Makarskoj zasluženo savladalo goste iz Omiša i tako im se revanširalo za poraz u kupu. Sjajnu malonogometnu utakmicu u kojoj su se sastale dvije gotovo ravnopravne momčadi koje konkuriraju za sam vrh ljestvice, a prvo donosi u doigravanju prednost domaćeg terena. U ovom dvoboju više sreće, a prije svega znanja i iskustva imali su domaći koji su u gotovo dramatičnoj završnici slavili pobjedu. Već u 1. minuti Lucas je bio u izglednoj prigodi, no njegov udarac sjajno je obranio vratar gostiju Luketin. U 5. minuti gosti su prekršajem pred svojim vratima zaustavili Bajrušovića, a suci su potpuno opravdano dosudili kazneni udarac za Novo vrijeme Apfel. Udarac Bajrušovića sjajnom obranom zaustavio je vratar Bilandžić. Gosti su tek u 9. minuti ozbiljnije zaprijetili, Jurićev udarac sa 6-7 metara zaustavio je Herceg. Bardov pokušava u 12, Pulinho u 13. minuti, sigurni su međutim Herceg i Luketin. Pred odlazak na odmor Novo vrijeme Apfel je došlo u početno vodstvo, Osredkar je bio asistent, a Bajrušović strijelac za 1:0. U nastavku su oba sastava igrala čist i kvalitetan futsal sa atraktivnim akcijama. Igrači Duje Maretića pokušali su doći do poravnanja rezultata, udarce Sekulića u 25. i Perišića u 34. minuti obranio je raspoloženi Herceg. Lucas je u 36. minuti mogao podebljati prednost domaćih, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Gosti su promijenili taktiku u 36. minuti kada su počeli igrati sa igračem-vratarom, to im međutim nije donijelo ništa dobra. Lucas je presjekao jedan njihov napad i u 39. minuti sa svoga dijela terena pospremio loptu u praznu mrežu Olmissuma za 2:0. U zadnjoj minuti utakmice domaći su napravili šesti prekršaj, Horvatov udarac sa 10. metara bio je neprecizan. Bodovi su tako na koncu zasluženo ostali u gradu podno Biokova, domaći su tako nastavili niz nepobjedivosti na domaćem terenu dug gotovo dvije godine. Gosti su na kraju morali čestitati boljem protivniku, a brojni gledatelji velikim pljeskom čestitali su igračima Novog vremena pobjedu i osvajanje tri nova boda.