NOVO VRIJEME APFEL Gospari im prekinuli pobjednički niz

1. HMNL, 6. kolo

Novo vrijeme Apfel   -   Square       3   :   4   (3 : 2)

Makarska. Dvorana na GSC-u. Gledatelja: 700.

Suci: Josip Dujmić (Jurdani) i Sendi Soldatić (Potpićan).

Strijelci: 0:1 Đanković (5.), 1:1 Lucas (9.), 2:1 Musinov (10.), 2:2 Hrkač (16.), 3:2 Lucas (19.), 3:3 Pele (24.), 3:4 Hrkač (36.).

Igrač utakmice: Mirko Hrkač (Square).

Novo vrijeme Apfel: Herceg, Lucas, Osredkar, Bajrušović, Musinov, Vuković, Pulinho,Pašalić, Sokol, Kazazić, Fideršek, Horvath, Babić. Trener: Tomislav Horvat.

Square: Primić, Thiago, Pele, Hrkač, Daničić, Đanković, Cvijetković, Kuraja, Nebergoj, Gašpar, Turuk. Trener: Antun Bačić.

Sjajnu futsal utakmicu u kojoj su se sastale dvije momčadi koje žele osvojiti jesensku titulu odigrali su u Makarskoj Novo vrijeme Apfel i dubrovački Square. Dubrovčani su pobjedom prekinuli gotovo dvogodišnji niz nepobjedivosti aktualnih prvaka na domaćem terenu, a najzaslužniji za njihov pomalo iznenađujući trijumf bio je dvostruki strijelac Đanković. Od početka susreta jedni i drugi igrali su napadački, a prvu izglednu prigodu gosti su pretvorili u pogodak. Nakon ubačaja iz auta lopte se dokopao Đanković i sa 3-4 metra ju pospremio u mrežu Hercega. Solo akciju Lucas je u 9. minuti završio preciznim udarcem za 1:1. Minutu potom na asistenciju Babića Musinov pogađa mrežu Primića na veliko zadovoljstvo domaćih navijača. U istoj minuti u prigodama su bili domaći i gosti, Osredkar trese vratnicu Primića a Herceg sjajno brani udarac Thiaga. Novi preokret dogodio se u 16. minuti kada se Hrkač dobro snašao pred vratima Hercega i zabiom za 2:2. Dubrovčani su u 18. minuti napravili šesti prekršaj, iz kaznenog udarca sa 10 metara Kazazić je pogodio tek vratnicu gostiju. Pred odlazak na odmor majstorija Lucasa, nakon što se prošetao kroz redove „gospara“ Lucas snažnim udarcem posprema loptu pod vratnicu Primića.

U nastavak su domaći ušli dosta nervozno iako nisu imali razloga za to. Gosti to koriste u 24. minuti, grešku Fideršeka koristi Pele i zabija za novo poravnanje. Od 29. minute Novo vrijeme povremeno igra sa Musinovim u ulozi vratara, no to im nije donjelo ništa dobrog. Nakon pola sata igre prijete Gašpar i Thiago, no rezultat se nije mjenjao. Babić se u 34. minuti našao u idealnoj prigodi, međutim nije uspio dohvatiti loptu. A potpuni blitzkrieg režirao je Hrkač kada je u 36. minuti poentirao za 3:4. Do kraja su igrači Tomislava Horvata igrali sa letećim vratarom, tek je Bajrušovićev pokušaj u 37. sjajno obranio Primić. Kako se činilo prije ove zaostale utakmice 6. kola da će polusezona biti u znaku Novog vremena sada se situacija potpuno promjenila. Tek nakon odigranog 9. kola znat će se kome će pripasti jesenski naslov, a priliku osvojiti ga pored Novog vremena ima i Square te Crnica koja je nanijela Makaranima prvi ovosezonski poraz.