POLUFINALISTI MAKARANE ŽELE PRESTIŽNU NAGRADU Hercegovina & hotel Park, SS Bagušić, Vila Bili i CB Faraon

Odigrane su četvrtfinalne utakmice desetog po redu Božićnog malonogometnog turnira Makarana 2019., a gledatelji u dvorani na Gradskom sportskom centru Makarska uživali su u odličnim malonogometnim predstavama nakon dvodnevne stanke. Momčad Vile bili ipak je priredila veliko iznenađenje plasiravši se u polufinale, sastav iz Šibenika za kojeg igraju igrači prvoligaša Crnice bio je favorit ne samo na ovoj utakmici već i turnira. Dvoboj nogometaša sa zelenih terena Toplog doma i malonogometaša CB Faraon pripao je na koncu sastavu iz Kaštela.

Hercegovina & hotel Park – PSK Jako sport     5   :   2

B. Gašpar (2), Mikulić (1), Vukoja (1), Čorluka (1) / Mandurić (1), Dragošević (1)

Posušaci, a za koje igraju malonogometaši prvoligaša Splita (Čorluka), Squara (B. Gašpar), Zrinjskog (Galić, Čavar)’ furiozno su ušli u utakmicu protiv PSK Jako sport, i nakon pola sata igre imali su vodstvo od 4:0. Sastav iz Dugog Rata igrao je od tada sa igračem-vratarom, a ta igra donijela im je dva pogotka s kojima su smanjili rezultat na 4:2. No Čorluka jednu presječenu loptu sa svog dijela terena ubacuje u prazna vrata PSK za konačnih 5:2 i tako svojoj momčadi donosi plasman u polufinale turnira.

Vila Bili   -   GAK Šibenik       2   :   2 , nakon šesteraca   6 : 5

Božinović (2) / Vuković (1), Radić (1)

Momčad prvoligaša Crnice, a koja nastupa pod imenom GAK Šibenik, pomalo iznenađujuće je eliminirana sa ovogodišnje Makarane, kako je na kraju utakmice rezultat bio 2:2 o pobjedniku su odlučivali udarci sa 6 metara. Rulet šesteraca otišao je na stranu Vile čiji igrači su burno proslavili ulazak u završnicu. Nakon prve serije izvođenja šesteraca rezultat je ponovo bio neodlučan, a Gotovac i Subotić preuzeli su odgovornost na svoja leđa. Vratar Vile Bili Medić obranio je treći udarac Subotića, Gotovac je bio po treći put precizan za nastavak lova na 50 000 kuna.

SS Bagušić   -   Kala bar     4   :   2

Barišić (2), Čuljak (1), Jurišić (1) / Selak (1), Šalinović (1)

Kako se SS Bagušić plasirao i u četvrtfinale Kutije šibica protiv makarske momčadi Kala bar nastupio je u pomlađenom sastavu. U izuzetno borbenoj i neizvjesnoj utakmici SS Bagušić je bio tri puta u vodstvu. Čuljak ih je doveo u početnu prednost, a Selak je poravnao na 1:1. Nakon pola sata igre Barišić po drugi put dovodi SS Bagušić u novu prednost, Šalinović iz slobodnog udarca vraća rezultat na početak. Barišić svojim drugim pogotkom u 35. minuti postavlja 3:2, a do kraja prava drama na terenu. Kala bar pokušava poravnati igrajući sa letećim vratarom, no nijednu od nekoliko prigoda nisu uspjeli realizirati.

CB Faraon   -   Topli dom     3   :   1

Dolić (1), Prgomet (1), Zrno (1) / B. Kujundžić (1 KU)

CB Faraon se pobjedom nad Toplim domom domogao poluzavršnice ovogodišnje Makarane, a prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. U nastavku je sastav iz Kaštela poveo sa 3:0, Imoćani su tek uspjeli postići počasni pogodak preko Kujundžića koji je poentirao iz kaznenog udarca.